OGŁOSZENIA V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024 r.

1. W poniedziałek 29 kwietnia:
    • Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  2. W środę 1 maja:
    • rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiane będą po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na spotkania z Matką Boga i naszą. Wyśpiewujmy miłość do Maryi i zawierzmy Jej swoją codzienność. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach,
    • po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
    • po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa na godz. 18:00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem, w czwartek od godz. 17:00.
  4. W czwartek 2 maja:
    • wspomnienie św. Atanazego, biskupa, doktora Kościoła.
  5. W piątek 3 maja:
    • Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – Głównej Patronki Polski,
    • Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę.
  6. W sobotę 4 maja:
    • od godz. 9:00 odwiedziny chorych z sakramentami spowiedzi i Komunii św.,
    • wspomnienie św. Floriana, męczennika,
    • otoczmy modlitwą Strażaków, szczególnie z OSP Zalesie, z którymi spotkamy się na Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W Niedzielę 5 maja:
    • po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych,
    • Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej.
  8. W kościele na dole i na chórze został zainstalowany zestaw multimedialny do wyświetlania pieśni. Koszt zestawu 32 tys. zł. Mamy nadzieję, że polepszy zaangażowanie w śpiew liturgiczny podczas Mszy św.
  9. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, książek i prasy katolickiej.

• Schola – poniedziałek 17:30
  • Medytacja Słowa Bożego w duchu Lectio divina – wtorek po Mszy św.