ZAKOŃCZENIE ROKU ŚWIĘTEGO JÓZEFA – POŚWIĘCENIE RODZIN ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI

Drodzy Parafianie i Przyjaciele!
Już w najbliższą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej uroczyście zakończymy Rok Świętego Józefa.
Podczas każdej Mszy świętej wysłuchamy specjalnego na tę okazję kazania. Na zakończenie Eucharystii zawierzymy rodziny i obecne osoby opiece i wstawiennictwu św. Józefa.
Pobłogosławimy pamiątkowe obrazy ze św. Józefem, które przekażemy chętnym rodzinom obecnym na Mszy Świętej.
Dlatego spróbujmy rodzinnie w najbliższą niedzielę zgromadzić się na Eucharystii.
A już od dziś, przez trzy dni, zachęcamy do rodzinnego odmawiania modlitwy, którą zamieszczamy poniżej.
 
Święty Józefie, nasz najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy naszym sercom, Tobie powierzamy nasze rodziny i oddajemy się Tobie, podobnie jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij nas za swe dzieci, bo my na całe życie obieramy sobie Ciebie za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika dusz naszych. O nasz najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź nas prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz nas kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz nas walczyć z pokusami ciała, świata i szatana, i znosić w cichości każdy krzyż, jaki nas spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem naszych dusz, odkupionych Krwią Chrystusa. Czuwaj nade nami, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a my Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufamy, że za Twym wstawiennictwem będziemy zbawieni. Nie patrz na naszą nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij nas pod swą ojcowską opiekę.
Amen.