OGŁOSZENIA III Niedziela Adwentu (12.12.2021 r.)

 1. Dziś 12 grudnia:
  • na zakończenie roku św., Józefa patrona Kościoła Świętego, opiekuna św. Rodziny zawierzymy nasze rodziny naszemu wielkiemu orędownikowi przed Bogiem. Dla rodzin zostały przygotowane obrazy z wizerunkiem św. Józefa, które na zakończenie Mszy św. poświęcimy. Rodziny, które zdecydują się zabrać ze sobą obraz świętego prosimy o ustawienie się rodzinnie przed ołtarzem jak do komunii.
 2. W poniedziałek 13 grudnia:
  • wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • po Mszach św. porannej i wieczornej w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego pomodlimy się w intencji Kościoła i Ojczyzny Litanią Narodu Polskiego,
 3. We wtorek 14 grudnia:
  • wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana, doktora Kościoła.
 4. W środę 15 grudnia:
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 5. W czwartek 16 grudnia:
  • rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
 6. Od piątku rozpoczynamy drugą część Adwentu skierowaną ku celebracji Tajemnicy Bóg stał się Człowiekiem – Tajemnicy Wcielenia.
 7. W piątek 17 grudnia:
  • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
 8. W niedzielę 19 grudnia:
  • różaniec poprowadzi Róża bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego,
  • Msza św. z udziałem dzieci o godz. 12:00.
 9. Do 15 grudnia w koszu pod chórem możemy składać artykuły spożywcze do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących w naszej parafii.
 10. Do chorych przed świętami z sakramentami udamy się w sobotę 18 grudnia od godz. 9:00. Rodziny pragnące zaprosić księdza do osoby starszej czy chorej, prosimy o kontakt telefoniczny lub w zakrystii.
 11. Przed nami Święta Bożego Narodzenia, cały adwent prowadzi nas do nawrócenia do Boga całym sercem, porzucenia grzesznego życia, złych praktyk. Przygotowanie do narodzenia Boga w nas prowadzi przez spowiedź świętą. Podobnie jak w tamtym roku nie będzie jednej spowiedzi dla całej parafii w danym dniu. Nie przyjadą księża z innej parafii. Prosimy i zapraszamy Was do spowiedzi przedświątecznej za tydzień od poniedziałku 20 grudnia do piątku 24 grudnia włącznie. Rano od godz. 6:30 (przed Mszą św.), po południu od godz. 17:30 do 19:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni dzień przed  świętami.
 12. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele. W miesiącu listopadzie wpłynęło na ten cel przelewem bankowym i na tacę 7 230 zł. Za ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 13. Mamy w parafii chorą trzylatkę – Liwię. Dziewczynka choruje na leukodystrofię – chorobę Aleksandra. Jest to bardzo rzadka, na chwilę obecną nieuleczalna, postępująca choroba. Rodzice chcą utrzymać ją przy życiu, do czasu aż lek zostanie wprowadzony na rynek. Leczenie – konsultacje w Polsce i za granicą, terapie i rehabilitacje, są kosztowne. Rodzice zwracają się o pomoc finansową w ratowaniu życia swojej córeczki. W przyszłą niedzielę po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie dziecka i możliwość naszej solidarności z Liwią i jej rodziną przez otwarcie naszego serca wyrażone modlitwą i wsparciem finansowym.

Spotkania

 • Kandydaci do bierzmowania – poniedziałek, wtorek, czwartek po Mszy św.
 • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
 • Ruch Światło – Życie – piątek po Mszy św.
 • LSO i Kandydaci na ministrantów – sobota godz. 10:00