OGŁOSZENIA II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

• Niedziela Miłosierdzia Bożego – czas szczególnej łaski dla świata. Ze Świętem dzisiejszym związana jest łaska szczególna, obiecana przez Pana Jezusa wszystkim, którzy zwrócą się do Niego z ufnością: “Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to łaska porównywalna z łaską chrztu świętego. Warunki uzyskania łaski odpuszczenia win i kar:
      • sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej),
      • komunia święta,
      • modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
      • całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
      • odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego.
  2. W poniedziałek 12 kwietnia:
    • po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie w kościele, rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców każdego kandydata.
  3. We wtorek 13 kwietnia:
    • po wieczornej Mszy św. spotkanie obu grup kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność bezwzględnie obowiązkowa.
  4. W środę 14 kwietnia:
    • po Nowennie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  5. W piątek 16 kwietnia:
    • od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
  6. W niedzielę 18 kwietnia:
    • Różaniec poprowadzi Róża Pani Danuty Kubit,
    • wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi Ks. Biskup Jan Wątroba. Zapraszamy do udziału Wspólnoty działające przy parafii. Przedstawiciel każdej Wspólnoty, po ogłoszeniach parafialnych, osobiście przekaże Ks. Biskupowi sprawozdanie z działalności. Zapraszamy na Mszę św.:
      • o godz. 10:30 – Duszpasterską Radę Parafialną, Akcję Katolicką, Zespół Caritas, Wspólnotę Intronizacyjną, Redakcję Gazetki Parafialnej, Wspólnotę Dorosłych,
      • o godz. 12:00 – Liturgiczną Służbę Ołtarza, Scholę, Chór parafialny „CREDO”, Zespół „La Strada”,
      • o godz. 13:30 – Domowy Kościół, Róże Różańcowe.
    • Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych. Prosimy aby poniższe Msze św. pozostawić do dyspozycji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania i ich rodzin:
      • Msza św. o godz. 15:00 – grupa pierwsza,
      • Msza św. o godz. 17:00 – grupa druga.
  7. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele. W miesiącu marcu zebrano 6300 zł. Za złożone ofiary na tacę lub przez przelew bankowy składamy serdeczne Bóg zapłać.