OGŁOSZENIA VII Niedziela zwykła 19.02.2023 r.

 1. Dziś:
  • rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy za uzależnionych, za ich rodziny, szczególnie za skrzywdzone dzieci. Możemy podjąć abstynencję w intencji tych ludzi wpisując się do księgi trzeźwości. Przez cały tydzień po Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w intencji uwolnienia uzależnionych od alkoholu,
  • po Mszach św. zbiórka do puszek, na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 2. W Środę Popielcową 22 lutego:
  • rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, post, trzeźwość i jałmużnę, prowadzące nas do osobistego nawrócenia, będziemy się przygotowywali do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post pomaga nam głębiej poznać, doświadczyć miłości Chrystusa do nas grzeszników, przez uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, rekolekcjach, które planujemy od 3 Niedzieli Wielkiego Postu,
  • obowiązuje nas post ścisły – czyli ilościowy i jakościowy. Wstrzymujemy się od spożywania mięsa, spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie,
  • Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 18:00 i 20:00 szczególnie dla studentów i wszystkich chętnych, połączone z obrzędem posypania głów popiołem,
  • po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej oraz modlitwa podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II,
  • po nabożeństwie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 20:00.
 3. W piątek 24 lutego:
  • o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do wzięcia udziału w nabożeństwie i przyprowadzenie młodszych dzieci,
  • od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla wszystkich.
 4. W sobotę 25 lutego:
  • zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania do Sanktuarium bł. Ks. Józefa Kowalskiego, Męczennika Różańca Świętego, do Siedlisk k. Rzeszowa. Początek pielgrzymki – spotkania kandydatów o godz. 10:00. Obecność obowiązkowa. W programie – Droga Krzyżowa, wręczenie krzyży, zapoznanie się z sylwetką bł. Męczennika i zwiedzanie Kaplicy Pamięci, poświęconej bł. Ks. Józefowi. Rodziców prosimy o przywiezienie swoich dzieci do Siedlisk i zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu z dziećmi. Planowane zakończenie godz. 11:30.
 5. W niedzielę 26 lutego:
  • Różaniec poprowadzi Róża bł. Elżbiety Róży Czackiej,
  • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci,
  • o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
  • po nabożeństwie Msza św. o godz. 17:00.
 6. Droga Krzyżowa dla studentów, nauczycieli akademickich i wszystkich chętnych, w środy o godz. 20:00.
 7. Zachęcamy do czytania nowej prasy katolickiej.
 8. Za ofiary na inwestycje w kościele, złożone dziś na tacę i przelewem bankowym, składamy Bóg zapłać.

SPOTKANIA:

 • Kandydaci do bierzmowania – poniedziałek, wtorek, czwartek po Mszy św. (udział we Mszy św. obowiązkowy)
 • Scholka – poniedziałek 17:30
 • Chór „Credo” – wtorek 18:00
 • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
 • Kandydaci na ministrantów – środa 17:00
 • LSO – środa po Mszy św.
 • Ruch Światło – Życie – piątek po Mszy św.