OGŁOSZENIA Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022 r.

• przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego,
    • Msze św. do południa jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
  2. W poniedziałek 26 grudnia:
    • Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika,
    • drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia. Do południa Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
  3. We wtorek 27 grudnia:
    • Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty,
    • Imieniny Księdza Biskupa Jana, pomódlmy się w Jego intencji.
  4. W środę 28 grudnia:
    • Święto św. Młodzianków, męczenników,
    • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  5. W piątek 30 grudnia:
    • Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa,
    • od godz. 17:00 do godz.18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
  6. W sobotę 31 grudnia:
    • siódmy dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, ostatni dzień starego roku,
    • o godz. 17:00 Msza św. na zakończenie starego roku. Będziemy dziękować, przepraszać i prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo na nowy rok Pański 2023,
    • po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. W niedzielę 1 stycznia:
    • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok,
    • Światowy dzień modlitw o pokój,
    • Różaniec poprowadzi Róża bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
    • o godz. 14:00 Msza św. kolędowa.
  8. Kolęda
    • Księża – Łukasz i Marcin odwiedzą nowych mieszkańców, którzy zamieszkali w naszej parafii w czasie pandemii. Początek kolędy od godz. 16:00:
      • środa (28 grudnia) – ul. Kiepury szeregówka nr 17 od H – P; nr 35 a, b, c, d i ul. Wieniawskiego nr 93 od A do F,
      • czwartek (29 grudnia) – ul. Dunikowskiego szeregówka nr 28 od 1 do 19,
      • piątek (30 grudnia) – ul. Forsycji – szeregówka nr 2 od A do H i ul. Zelwerowicza – blok 20 C.
  9. Spotkania kolędowe
    • Zapraszamy parafian do kościoła, w takiej formie jaka miała miejsce w czasie pandemii. W skład spotkania kolędowego będzie wchodzić Msza św. o godz. 14:00 odprawiana w intencji rodzin: o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie na Nowy Rok oraz o Boże miłosierdzie dla zmarłych z rodzin, a po niej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przybyłych rodzin.
    • Po Mszy Św. kolędowej nastąpi poświęcenie wody do pokropienia mieszkań. Przynieście napełnione wodą buteleczki. Po powrocie do domu sięgnijcie po otrzymany obrzęd, aby przeprowadzić modlitwę o błogosławieństwo dla domu i rodziny.
    • Najbliższe spotkania:
      • niedziela (1 stycznia) – ul.: Robotnicza, Łukasiewicza, Kaczeńcowa, Krokusowa, Wrzosowa, Czajkowskiego i Osterwy,
      • piątek (6 stycznia) – ul.: Spacerowa, Spacerowa – szeregówki, Sikorskiego, Sikorskiego – szeregówki, Strażacka, Strażacka – bloki i Łany.
  10. Chętni mogą zaprosić księdza do poświęcenia mieszkania lub na modlitwę i rozmowę, na umówiony wcześniej w zakrystii lub telefonicznie termin.
  11. Ofiary z racji kolędy można składać w kopertach na tacę lub przesłać na konto parafii, z dopiskiem „kolęda”. Za ofiary złożone już dziś dziękujemy. Serdeczne Bóg zapłać. Również ministranci otrzymywali przy okazji wizyty duszpasterskiej drobne datki. Podobnie jak w minionym roku proponujemy, aby złożyć im dobrowolną ofiarę do puszek po zakończeniu Mszy św. kolędowej.