OGŁOSZENIA IV Niedziela Adwentu (18.12.2022 r.)

1. Od piątku minionego tygodnia trwa Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia do Dzieciątka Jezus, na którą zapraszamy.
  2. Wchodzimy w ostatni tydzień Adwentu. Msze św. roratnie wieczorem o godz. 18:00.
  3. We wtorek 20 grudnia:
    • po Mszy św.  roratniej na modlitwę uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zaprasza Wspólnota Dorosłych.
  4. W środę 21 grudnia:
    • zapraszamy do sakramentu spowiedzi, aby przeżywać wydarzenie przyjścia Jezusa na świat w pełnej duchowej radości, pojednani z Bogiem i z bliźnimi:
      • od godz. 9:30 do godz. 10:30,
      • od godz. 11:00 do godz. 12:00,
      • od godz. 15:00 do godz. 16:30,
      • od godz. 17:00 do godz. 18:00.
    • po Mszy św. roratniej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
    • po Nowennie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  5. W czwartek 22 grudnia:
    • po roratach zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II z modlitwą podziękowań i próśb za wstawiennictwem świętego papieża.
  6. W piątek 23 grudnia:
    • od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich pragnących spędzić czas przed Jezusem Eucharystycznym.
  7. W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia:
    • powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu. Wigilia Bożego Narodzenia to wyjątkowy dzień w roku. Zachowajmy jego charakter religijny, oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy przeżywać w czasie świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Podziękujmy w modlitwie za dar Syna Bożego Zbawiciela świata. Dzieląc się opłatkiem, złóżmy sobie życzenia. Wspomnijmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Podtrzymujmy piękny zwyczaj śpiewania kolęd po Wieczerzy Wigilijnej.
    • Msza św. rano o godz. 7:00.
  8. W niedzielę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia:
    • o północy Pasterka. Składka przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:00,
    • różaniec poprowadzi Róża bł. Bronisławy,
    • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci.
  9. W poniedziałek 26 grudnia Święto św. Szczepana:
    • Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:00.
  10. Ze Świętami Bożego Narodzenia związana jest wizyta duszpasterska (tzw. kolęda). Informujemy, że z racji na okrojoną ilość księży, ksiądz profesor Mirosław ma inne zadania w diecezji, ks. proboszcz brak pełnej sprawności nogi po urazie, zostaje dwóch księży. W związku z tą sytuacją po świętach, księża – Łukasz i Marcin odwiedzą tylko nowych mieszkańców, którzy zamieszkali w naszej parafii w czasie pandemii. Natomiast na spotkania kolędowe zapraszamy parafian do kościoła w takiej formie, jaka miała miejsce w czasie pandemii. Szczegóły podamy w okresie świątecznym.
  11. Pod chórem można nabywać kartki świąteczne i aniołki wykonane przez dzieci ze szkolnego koła Caritas z naszej szkoły. Dochód przeznaczony jest na potrzebujących.
  12. Studenci z Caritas Academica Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają na kiermasz świąteczny. Po Mszach św. będzie można zakupić kartki i bombki świąteczne własnoręcznie robione przez studentów. Stolik po lewej stronie za ławkami. Serdecznie zapraszamy.
  13. Artykuły spożywcze, chemiczne na świąteczną pomoc potrzebującym w naszej parafii możemy składać w koszu pod chórem do Mszy św. porannej w poniedziałek.
  14. Pod chórem nowa prasa katolicka. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy i życia duchowego.

Spotkania:

• Scholka – poniedziałek 17:30