OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII Niedziela Zwykła 24 lipca 2022

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś po każdej mszy świętej modlimy się za użytkowników dróg oraz błogosławimy kierowców i ich pojazdy.
    Prosimy, by przy tej okazji wesprzeć akcję misyjną: „jeden grosz za kilometr bezpiecznej jazdy” organizowaną przez Miva Polska. Za zebrane środki zostaną zakupione pojazdy dla misjonarzy. Ministranci stoją z puszkami na zewnątrz, składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
  3. Jak co tydzień zachęcamy do adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie:
    • w środę po wieczornej Mszy św. i Nowennie do 20.00 – jest to Adoracja w ciszy.
    • w piętek od 17.00 do Mszy świętej – adoracja prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
  4. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża św. Barbary
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
    W Gościu Niedzielnym między innymi o zbliżającej się pielgrzymce pokutnej Papieża Franciszka do Kanady.
    W Niedzieli o potrzebach ludzi starszych – możemy przeczytać np. że: Starość niesie ze sobą wiele problemów i ograniczeń, jednak tym, co najmocniej doskwiera seniorom, jest samotność.”
  6. Dyrektor Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu informuje, że jest ono otwarte przez całe wakacje. Przedszkole oferuje opiekę wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Więcej informacji na stronie przedszkola: www. https://przedszkolenazaret.edu.pl
  7. Dziękujemy za piękny wystrój ołtarza w kwiaty, które są wyrazem wdzięczności Bogu za dar 100 lat życia naszej parafianki – Pani Jadwigi. Życząc Jej dużo zdrowia, zawierzmy Matce Najświętszej: Pod Twoją obronę…

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.