OGŁOSZENIA III Niedziela Wielkanocna (01.05.2022 r.)

• po Mszach św. zbiórka do puszek na remont Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno – Hospicyjnej w Rzeszowie,
    • pierwszy dzień maja, miesiąca poświęconego w naszej polskiej religijności Maryi. Codziennie nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
  2. W poniedziałek 2 maja:
    • wspomnienie św. Atanazego, biskupa, doktora Kościoła.
  3. We wtorek 3 maja:
    • Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki Polski. Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę,
    • wspomnienie św. Floriana, męczennika, patronalne święto strażaków. Polecamy Bogu naszą Ochotniczą Straż Pożarną w Zalesiu.
  4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami 4 i 5 maja na próby w kościele o godz.16:30. Obecność wszystkich obowiązkowa.
  5. W środę 4 maja:
    • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Po Nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  6. W każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną nasze Róże Różańcowe prowadzą część różańca z pięknymi rozważaniami. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę.
  7. W tym tygodniu wypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a w pierwszy piątek od godz. 17:00.
  8. W piątek 6 maja:
    • święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,
    • adoracja Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie majowym do godz. 20:00.
  9. W sobotę 7 maja:
    • po Mszy św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Maryi wyruszymy z procesją różańcową ul. Zelwerowicza i ul. Ćwiklińskiej.
  10. W niedzielę 8 maja:
    • niedziela Dobrego Pasterza. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne,
    • różaniec poprowadzi Róża Różańcowa św. Jana Pawła II,
  11. Chór naszej parafii organizuje w dniach 20 – 22.05.2022 r. wyjazd w Góry Świętokrzyskie. W programie między innymi zamek w Chęcinach, Łysa Góra, Klasztor Św. Krzyża, Sanktuarium Matki Bożej w Kałkowie – Godowie. Cena 450 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii. Program jest też wywieszony w gablocie i podany telefon kontaktowy. Serdecznie zapraszamy.

• Duszpasterstwa Akademickiego “Grota” – poniedziałek 19:00
  • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.