OGŁOSZENIA II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) 24.04.2022 r.

 1. Dziś:
  • Niedziela Miłosierdzia Bożego, czas szczególnej łaski dla świata. Z dzisiejszym Świętem związana jest łaska szczególna obiecana przez Pana Jezusa wszystkim, którzy zwrócą się do Niego z ufnością: “Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to łaska porównywalna z łaską chrztu świętego. Warunki uzyskania łaski odpuszczenia win i kar:
   – sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej), Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wykonanie aktu religijnego (należy odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego),
  • o godz. 15:00 wspólna modlitwa w Godzinę Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
 2. W poniedziałek 25 kwietnia:
  • święto św. Marka ewangelisty.
 3. We wtorek 26 kwietnia:
  • uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 4. W środę 27 kwietnia:
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
  • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 5. W piątek 29 kwietnia:
  • święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,
  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W niedzielę 1 maja:
  • po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych,
  • Różaniec poprowadzi Róża bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego,
  • rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Podtrzymujmy piękną tradycję tych nabożeństw. Starszych prosimy o zaszczepianie w młodszym pokoleniu miłości do Maryi, naszej Matki. Zachęcamy do przychodzenia do kościoła również z najmłodszymi. Nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej. Udekorujmy kapliczki będące w pobliżu naszych domów. Może uda się zgromadzić przy nich ze śpiewem na ustach rodzinę, sąsiadów jak to czyniły pokolenia przed nami.
 7. Chór naszej parafii organizuje w dniach 20 – 22.05.2022 r. wyjazd w Góry Świętokrzyskie. W programie między innymi zamek w Chęcinach, Łysa Góra, Klasztor Św. Krzyża, Sanktuarium Matki Bożej w Kałkowie – Godowie. Cena 450 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy i dokładny program w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

SPOTKANIA:

 • Duszpasterstwo Akademickie „Grota” – poniedziałek 19:00
 • Chór „Credo” – wtorek 18:30
 • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
 • LSO – środa po Mszy św.
 • Ruch Światło – Życie – piątek po Mszy św.