OGŁOSZENIA Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (17.04.2022 r.)

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy. Kapłanom: Ks. Łukaszowi, Ks. Marcinowi, Ks. Mirosławowi za przewodnictwo Uroczystościom w poszczególne dni. Serdeczne Bóg zapłać przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański. Pani Elżbiecie dziękujemy za podarowane kwiaty i udekorowanie symbolicznych miejsc, które pomagają nam przeżywać wydarzenia zbawcze. Dziękujemy Strażakom za trzymanie straży przy Bożym Grobie. Panu organiście za przewodzenie w śpiewie liturgii Paschalnej. Panu kościelnemu, Różom Różańcowym, Zespołom duszpasterskim, dzieciom i młodzieży oraz LSO za służbę przy ołtarzu i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Zespołowi “La Strada ” i Chórowi za przygotowanie i poprowadzenie adoracji a także liturgicznych śpiewów. Wszystkim parafianom za waszą obecność w te dni wypływającą z wiary w tajemnice naszego odkupienia.
  2. Dziś Niedziela Wielkanocna:
    • Msze św. w naszej parafii o godz. 6:00 z procesją rezurekcyjną, kolejne o 9:00; 10:30 i 12:00. Mszy św. o godz. 17:00 nie będzie.
  3. Przez cały tydzień Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  4. W poniedziałek 18 kwietnia:
    • rozpoczęcie oktawy Wielkanocy. Przez osiem dni (oktawę), obchodzimy centralną Uroczystość w roku liturgicznym. Zachęcamy do jej obchodzenia przez uczestnictwo w Eucharystii,
    • Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
  5. We wtorek 19 kwietnia:
    • po Mszy św. na modlitwę uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zaprasza Wspólnota Dorosłych.
  6. W środę 20 kwietnia:
    • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  7. W piątek 22 kwietnia:
    • od godz. 17:00 00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • po Mszy św. Modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – nabożeństwo podziękowań i próśb.
  8. W niedzielę 24 kwietnia:
    • Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu Tydzień Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest Świętem Patronalnym Caritas. Prosimy parafialny Zespół Caritas o włączenie się w liturgię na Mszy św. o godz. 9:00.
    • W niedzielę Bożego Miłosierdzia Wspólnota Dorosłych zaprasza na wspólną modlitwę w Godzinę Bożego Miłosierdzia o 15
    • różaniec poprowadzi Róża Bł. Bronisławy.
  9. W przyszłą niedzielę możemy przynieść ze sobą Jałmużnę Wielkopostną – skarbonki. Złóżmy je przed ołtarzem.
  10. W imieniu parafii, Caritas parafialnego, dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli dzieło pomocy potrzebującym w naszej parafii. Dziękujemy parafianom za dar serca. Dzięki Waszej ofiarności obdarowanych zostało kilkadziesiąt rodzin naszej Parafii. Zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie i dostarczenie paczek  rodzinom potrzebującym z parafii.
  11. Różom Różańcowym składamy Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
  12. Zachęcamy do lektury świątecznej prasy katolickiej.

• Akcja Katolicka – czwartek po Mszy św.
  • Zespoł „La Strada” – czwartek 19:00