OGŁOSZENIA III Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2022 r.)

 1. Dziś:
  • w czasie Mszy św. o godz. 9:00 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostali przyjęci nowi chłopcy, którzy przez wiele miesięcy sumienie się do tego przygotowywali. Rodzicom gratulujemy i dziękujemy za to, że wychowują swoje dzieci w bliskości ołtarza Chrystusowego,
  • o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
  • o godz. 17.00 Msza św.
 2. W poniedziałek: 21 marca:
  • na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci klas 3 przygotowujące się do sakramentu I Komunii świętej, otrzymają one poświęcone książeczki. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.
 3. We wtorek 22 marca:
  • o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z kazaniem „z nauczania św. Jana Pawła II”. Po Mszy św. modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – nabożeństwo podziękowań i próśb.
 4. W środę 23 marca:
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00,
  • o godz. 20:00 Akademicka Droga Krzyżowa. Zapraszamy studentów, nauczycieli akademickich, wszystkich chętnych.
 5. W piątek 25 marca:
  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Będzie okazja przystąpienia do duchowej adopcji. Wybieramy sobie jedno dziecko którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki i przez dziewięć miesięcy odmawiamy ustaloną modlitwę, którą znajdziemy w deklaracji, codziennie odmawiamy jedną tajemnicę różańca świętego. Zachęcamy do włączenia się w duchową adopcję. Ci, którzy są zdecydowani na podjęcie się tego aktu mogą zabrać z półki z gazetami deklarację, wypełnić ją i przynieść na Mszę św. w poniedziałek aby złożyć ją w uroczystym ceremoniale po Ewangelii. Może postaramy się o pozyskanie kolejnych osób do duchowej adopcji,
  • wpada 30 rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej. W związku z tą rocznicą wysłuchaliśmy list Biskupa Rzeszowskiego. Z tej okazji rozpoczniemy w diecezji peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej, która przybędzie do każdej parafii,
  • o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci,
  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 18:00 Msza św., a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa dla wszystkich.
 6. W niedzielę 27 marca:
  • różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej,
  • 12:00 Msza św. z udziałem dzieci,
  • 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
  • 17:00 Msza św.
 7.  Od środy 23 marca do piątku 25 marca rekolekcje szkolne ich plan znajduje się na Facebooku parafialnym.
 8. Kontynuujmy w naszych rodzinach modlitwę o zakończenie działań wojennych w Ukrainie i pokój. Włączmy się w modlitwę o łaskę dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Rekolekcje rozpoczynamy w piątą niedzielę Wielkiego Postu.
 9. Za ofiary na inwestycje w kościele dziś złożone na tacę lub przelewem bankowym składamy serdeczne – Bóg zapłać.!
 1.  

Spotkania

 • Duszpasterstwa Akademickiego “Grota” – poniedziałek 19:00
 • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
 • Chór „Credo” – wtorek 18:30
 • Kandydaci do bierzmowania – środa 16:30 (obecność obowiązkowa)
 • LSO – środa po Mszy św.
 • Kandydaci na ministrantów – czwartek 17:00
 • Zespoł „La Strada” – czwartek 19:00
 • Ruch Światło – Życie – piątek po Mszy św.