OGŁOSZENIA IV Niedziela Adwentu 19.12.2021 r.

 1. Wchodzimy w ostatni tydzień Adwentu. Od jutra zapraszamy do sakramentu spowiedzi, aby przeżywać wydarzenie przyjścia Jezusa na świat w pełnej duchowej radości, pojednani z Bogiem i z bliźnimi. Spowiedź codziennie rano przed Mszą św. od godz. 6:30. Po południu od godz. 17:30 do godz. 19:00.
 2. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zapraszamy.
 3. Dziś:
  • po Mszach św. zbiórka do puszek na leczenie ciężko chorej naszej parafianki, trzyletniej Liwii. Otwórzmy serca przez modlitwę i złożoną ofiarę na rzecz chorego dziecka.
 4. We wtorek 21 grudnia:
  • po Mszy św. na modlitwę uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zaprasza Wspólnota Dorosłych.
 5. W środę 22 grudnia:
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 6. W piątek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia:
  • o godz. 7:00 Msza św.,
  • powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu. Wigilia Bożego Narodzenia to wyjątkowy dzień w roku. Zachowajmy jego charakter religijny, oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy przeżywać w czasie świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Podziękujmy w modlitwie za dar Syna Bożego Zbawiciela świata. Dzieląc się opłatkiem, złóżmy sobie życzenia. Wspomnijmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Podtrzymujmy piękny zwyczaj śpiewania kolęd po Wieczerzy Wigilijnej.
 7. W sobotę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia:
  • o północy Msza św. “Pasterka”,
  • Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie Mszy św. o godz. 17:00,
  • składka z “Pasterki” przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki.
 8. W niedzielę 26 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny — Jezusa, Maryi i Józefa:
  • Msze św. jak w każdą niedzielę, również o godz. 17:00,
  • Różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.
 9. Za ofiary dziś złożone na inwestycje w naszym kościele składamy Bóg zapłać.
 10. Ubolewamy, że po raz drugi z racji na sytuację pandemiczną, podobnie jak w ubiegłym roku, nie będzie wizyty kolędowej w znanej nam tradycyjnej formie. Zapraszamy już dzisiaj wszystkie Rodziny na spotkanie kolędowe do kościoła. Forma spotkania kolędowego będzie podobna jak w ubiegłym roku. Msza św. kolędowa będzie odprawiana w Waszej intencji i zmarłych z Waszych rodzin. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie wody do pokropienia mieszkań. Napełnijcie buteleczki na wodę rozdane w ubiegłym roku i przynieście do poświęcenia. Jeśli ktoś w tamtym roku nie zabrał, będzie taka możliwość w tym roku. Po powrocie z kościoła do domu sięgnijcie po otrzymany rok temu obrzęd, aby przeprowadzić modlitwę o błogosławieństwo dla domu i rodziny.
 11. W sobotę 1 stycznia, na Mszę św. kolędową o godz. 14:00, zapraszamy mieszkańców ul.: Spacerowa, Spacerowa – szeregówki, Sikorskiego, Sikorskiego – szeregówki, Strażacka bez bloków.
 12. W niedzielę 2 stycznia, na Mszę św. kolędową o godz. 14:00, zapraszamy mieszkańców ul.: Strażacka – bloki, Robotnicza, Łukasiewicza, Kaczeńcowa, Krokusowa.
 13. Chętni mogą zaprosić księdza do poświęcenia mieszkania lub na modlitwę i rozmowę na umówiony wcześniej termin. Można to zrobić w zakrystii lub telefonicznie.
 14. Ofiary z racji kolędy można składać w kopertach w kościele na tacę lub przesłać na konto parafii z dopiskiem „kolęda”. Za złożone ofiary już dziś dziękujemy. Serdeczne Bóg zapłać. Również ministranci otrzymywali przy okazji wizyty duszpasterskiej drobne datki. Podobnie jak w ubiegłym roku, proponujemy, aby złożyć im dobrowolną ofiarę do puszek po zakończeniu Mszy św. kolędowej.