Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela zwykła 22.08.2021 r.

 1. Jest dziś z nami Ks. Łukasz Chłopek. Pamiętamy, że jeszcze nie dawno odbywał w naszej parafii praktykę przed święceniami kapłańskimi, a obecnie po krótkiej pracy na wikariacie jest w przededniu wyjazdu na pracę misyjną do Kazachstanu. Jest już w tym kraju jeden z kapłanów diecezji Rzeszowskiej. Teraz dołącza do niego Ks. Łukasz. Dziś przyjechał do nas aby podzielić się niedzielnym słowem Bożym, wygłosi homilię. Serdecznie Go witamy i otaczamy modlitwą na ten czekający Go czas prowadzenia ludu Bożego do zbawienia.
 2. Dziś w naszej diecezji odbędą się spotkania młodzieży związane z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. W Rzeszowie spotkanie odbędzie się w parafii Św. Jadwigi, w kościele akademickim przy ul. Rejtana. Rozpocznie się o godz.19.30, pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Jana Wątroby. Zapraszamy szczególnie młodzież do udziału w tym wydarzeniu.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek, 23.08 wspomnienie  bł. Władysława Findysza,
  • we wtorek, 24.08 święto św. Bartłomieja Apostoła,
  • w czwartek, 26.08 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Odpust u sąsiadów na Drabiniance. Suma odpustowa o godz. 18.00,
  • w piątek, 27.08 wspomnienie Św. Moniki,
  • w sobotę, 28.08 wspomnienie Św. Augustyna, Biskupa, Doktora Kościoła.
 4. Po Mszy Św. wieczornej w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00, prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
 6. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Anny Czyrek.
 7. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność parafialny chór „Credo”. Jest otwarty na nowych członków – śpiewaków. Wszystkich, którzy czują się na siłach i chcieliby sprawdzić swoje możliwości głosowe, zarówno panie jak i panów, zapraszamy na pierwszą próbę w najbliższą środę na godz. 19.00 do Domu Parafialnego.
 8. Zachęcamy do zainteresowania prasą katolicką. W tygodniku Niedziela znajdziemy artykuł „Czy my wiemy, czym naprawdę jest oddanie się Maryi?”. Tygodnik Gość Niedzielny pisze o niezwykłym życiu niezwykłego człowieka. Zmarł przed kilkoma dniami – Abp Henryk Hoser.
 9. Trwają zapisy do Przedszkola Św. Rodziny z Nazaretu na nowy rok szkolny. Przedszkole mieści się w Domu Parafialnym. Przedszkole zwraca uwagę na wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich. Polecamy rozważenie bogatej oferty zajęć programowych i dodatkowych przedszkola. Szczegółowe informacje w internecie zarówno na stronie przedszkola jak i na parafialnej stronie i parafialnym facebooku.