Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2021 r.

 1. Dziś w naszej parafii doroczny odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 koncert w ramach 30 jubileuszowego Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Wstęp na koncert bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
 2. Po Mszy Św. we wtorek Wspólnota Modlitewna Dorosłych zaprasza na modlitwę uwielbienia.
 3. W środę po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Po Nowennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 20.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
 5. Modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Ewy Pawlik.
 6. W liturgii Kościoła tego tygodnia we wtorek wsp. Św. Jacka, kapłana. W piątek wsp. Św. Bernarda, Opata, Doktora Kościoła. W sobotę wsp. Św. Piusa X, Papieża.
 7. W przyszłą niedzielę 22 sierpnia 2021 r. w naszej diecezji odbędą się spotkania młodzieży związane z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. W Rzeszowie spotkanie odbędzie się w parafii Św. Jadwigi, w kościele akademickim przy ul. Rejtana. Rozpocznie się o godz.19.30 – Zawiązanie wspólnoty i świadectwo 20.00 – Eucharystia pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Jana Wątroby i czuwanie przy Symbolach ŚDM. Bardzo zachęcamy młodzież aby ten niedzielny wieczór przeżyć u końca wakacji przy Chrystusie i Jego Matce, wypraszając łaski na nowe wyzwania związane z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym, akademickim.
 8. Dnia 29 sierpnia 2021 r. w katedrze rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Jana Wątroby. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem o godz. 11.00. Suma dziękczynna o godz. 12.00.
 9. Za ofiary dziś złożone na tacę i za przelewy na konto parafialne w związku z planowanymi inwestycjami w kościele serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
 10. Z wdzięcznością zwracamy się do Pań z Parafialnego Zespołu Caritas, jak i Pań które je wspomagały wczoraj, w przygotowaniu bukietów na dzisiejszą uroczystość oraz parafian, którzy przynieśli zioła, aby w ten sposób włączyć się w dzieło wsparcia potrzebujących w parafii. Bóg zapłać.
 11. Zaglądnijmy do prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela artykuł – Kościół domaga się od państwa zdrowej współpracy. Abp Gądecki krytycznie ocenia jednostronne narzucanie radykalnych ograniczeń w kościołach przez władzę świecką. Tygodnik Gość Niedzielny pisze o matce, która przez ponad dwa miesiące siedziała w trzech białoruskich więzieniach za przeprowadzenie lekcji o żołnierzach wyklętych.
 12. Trwają zapisy do Przedszkola Św. Rodziny z Nazaretu na nowy rok szkolny. Dziecko może zacząć uczęszczać do przedszkola wcześniej. Prowadzona jest też półkolonia dla dzieci szkolnych. Rodzicom, którym zależy aby ich dziecko było wychowywane w duchu wartości chrześcijańskich polecamy rozważenie bogatej oferty zajęć programowych i dodatkowych przedszkola. Szczegółowe informacje w internecie, zarówno na stronie przedszkola jak i na parafialnej stronie i parafialnym facebooku.