Ogłoszenia Parafialne 19 Niedziela zwykła 08.08.2021 r.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci NMP Wniebowziętej. Msze Św. w niedzielę odpustową jak w każdą niedzielę. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00.
 2. Zespół Caritas naszej parafii jak co roku, zwraca się do parafian z uprzejmą prośbą, o przynoszenie w sobotę 14 sierpnia od godz. 14.00 do Domu Parafialnego ziół do przygotowania wianków, bukietów, które będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę przed Mszami Św. na placu kościelnym. Pozyskane środki pieniężne przeznaczone będą na wsparcie potrzebujących w parafii.
 3. Również za tydzień, w dzień odpustu 15 sierpnia o godz. 18.00 w naszym kościele, odbędzie się koncert w ramach 30. jubileuszowego Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Program koncertu wypełni muzyka organowa i wokalno-organowa, w wykonaniu wrocławskiego wirtuoza prof. Piotra Rojka oraz sopranistki Mileny Sołtys-Walosik. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 4. W poniedziałek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Dziewicy, Męczennicy, Patronki Europy. We wtorek Święto Św. Wawrzyńca, Diakona, Męczennika. W środę wsp. Św. Klary, Dziewicy. W sobotę wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana, Męczennika.
 5. W piątek, 13 sierpnia o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie w katedrze, prowadzone przez naszą parafię i parafię Matysówka.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Po nowennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 20.00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
 8. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Kazimiery Pawełek.
 9. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele. Za ofiary złożone na tacę lub przesłane przelewem na konto parafialne w ubiegłym miesiącu serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 10. Sięgamy po prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł jak w Europie próbowano zwiększyć popularność szczepionek przeciw Covid -19 za pomocą „marchewki”. Ostatnio przywódcy coraz częściej wyciągają także „kije”. Gość Niedzielny publikuje wnioski z raportu państwowej komisji d.s. pedofilii nieletnich do lat 15. Zapraszamy do lektury.
 11. Zmarł Stefan Drąg. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.30 w naszej parafii.