OGŁOSZENIA V Niedziela Wielkiego Postu (21.03.2021 r.)

• zakończenie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, które wpisują się w nasze przygotowanie do Świąt Paschalnych i są pomocą w ożywieniu naszej wiary i nawróceniu serca do Boga.
  2. Od środy nasze przygotowania do świąt będą przebiegać przez sakrament pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień. Tak jak na Wielkanoc w ubiegłym roku, również i w tym Wielkim Poście nie będzie spowiedzi takiej jaką znamy z minionych lat. W związku z tym zapraszamy do spowiedzi już od środy od godz. 17:30. W konfesjonale będą dyżurować kapłani codziennie do godz. 19:00. Pamiętajmy o potrzebie wyspowiadania się, aby w czasie wielkanocnym przyjąć komunię św.
  3. W środę 24 marca:
    • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • po Nowennie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  4. W czwartek 25 marca:
    • uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Będzie okazja przystąpienia do duchowej adopcji. Wybieramy jedno dziecko, którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki i przez dziewięć miesięcy odmawiamy ustaloną modlitwę, którą znajdziemy w deklaracji, codziennie odmawiamy jedną tajemnicę różańca świętego. Zachęcamy do włączenia się w duchową adopcję. Może postaramy się o pozyskanie kolejnych osób do duchowej adopcji.
  5. W piątek 26 marca:
    • o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci,
    • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • o godz. 18:00 Msza św., a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa dla wszystkich.
  6. W niedzielę 28 marca:
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Barbary Pustelak,
    • o godz. 12:00 na Mszę św. zapraszamy dzieci,
    • o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,
    • o godz. 17:00 Msza św.
  7. W związku z trudną sytuacją związaną z pandemią, która paraliżuje również nasze życie religijne, praktykowanie życia sakramentalnego, a także udział w nabożeństwach od przyszłej niedzieli (Niedzieli Palmowej) wprowadzamy kolejną Mszę św. w naszej parafii o godz. 13:30. Czas pokaże czy ta Msza św. znajdzie chętnych i czy wpisze się na stałe w program Mszy św niedzielnych. Prosimy o informowanie naszych parafian o możliwości uczestnictwa w dodatkowej Mszy św.
  8. Oddział naszego parafialnego Caritas-u informuje, że przygotowuje na Niedzielę Palmową palmy, które będą rozprowadzane za tydzień wzorem minionych lat przed kościołem. Uzyskane pieniądze będą przeznaczone na niesienie pomocy potrzebującym z naszej parafii.
  9. Nie ustawajmy w modlitwie różańcowej w naszych rodzinach w łączności z innymi by Bóg oddalił od nas epidemię, w intencji zarażonych i służby zdrowia.
  10. Za ofiary dziś złożone na cele inwestycyjne w naszym kościele składamy – Bóg zapłać.