OGŁOSZENIA III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r.

 1. Dziś Niedziela Biblijna – VIII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, inaugurujący XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Powołani do wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”, z myślą przewodnią „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. To wspaniała okazja, żeby zacząć częściej sięgać po Słowo Życia i je rozważać. Otwórzmy się na światło Chrystusa, płynące z Ewangelii o zwycięstwie miłości nad śmiercią.
 2. Po Mszy Św. wieczornej we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej a po Nowennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00 do 18.00.
 4. Modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 6. Spotkanie parafialnego chóru „Credo” we wtorek o godz. 18.00.
 7. We wtorek Spotkanie Duszpasterstwa Dorosłych i lectio divina.
 8. Ruch Światło Życie  zaprasza na Mszę Św. wieczorna w piątek a po Mszy Św. na spotkanie formacyjne.
 9. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na malowanie kościoła. W ubiegłym miesiącu złożono na to zadanie 15620 zł. Za ofiary składamy serdeczne – Bóg zapłać.
 10. Dziś zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno – Hospicyjnej w Rzeszowie przy ul. Poniatowskiego.
 11. Siostry Prezentki w Rzeszowie zapraszają na dzień otwarty Liceum, który odbędzie się 19 kwietnia w godzinach od 14.00 do 16.00. Szczegóły  na plakacie i stronie szkoły.
 12. Zapraszamy do lektury nowej prasy religijnej. Tygodnik Niedziela zamieszcza interesujący artykuł: „Komu wierzy współczesny człowiek, gdy tak wielu porzuca nie tylko Kościół, ale i wiarę i w ogóle?”, oraz „Czy szkoła w likwidacji”. Gość Niedzielny pisze „Jak czytać Pismo Święte”, oraz „Słowo -selekcja-brzmi brutalnie”. Jest także miesięcznik List do pani a w nim „Bóg wybacza zawsze, człowiek czasami, natura nigdy” o skutkach aborcji. Dla dzieci jest Promyczek Dobra.
 13. W sobotę odbędzie się w Rzeszowie Ogólnopolski zjazd Wojowników Maryi. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na Rynku. Następnie przejście do Katedry i tam dalsza część spotkania. Organizatorzy zapraszają wszystkich mężczyzn chcących pogłębić relację z Bogiem. Zachęcają, by wziąć ze sobą synów od 15 roku życia.
 14. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.00 Rodziny Domowego Kościoła zapraszają na comiesięczne spotkanie przy herbacie i ciastku, by porozmawiać o wierze, wymienić się książkami o tematyce religijnej.