OGŁOSZENIA II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

• druga Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. To czas szczególnej łaski dla świata. Z dzisiejszym Świętem związana jest łaska szczególna obiecana przez Pana Jezusa wszystkim, którzy zwrócą się do Niego z ufnością: “Która dusza przystąpi do Spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to łaska porównywalna z łaską chrztu świętego. Warunki uzyskania łaski odpuszczenia win i kar to:
      • sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej), komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wykonanie aktu religijnego (należy odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego,
    • dzisiejszym Świętem Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest Świętem Patronalnym Caritas,
    • na godz. 15:00 zapraszamy na wspólną modlitwę w Godzinę Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem,
    • przy naszym kościele zbiórka na operację naszego parafianina Kacperka Śliz. Chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Od szesnastu lat walczy o sprawność. Po latach leczenia i rehabilitacji jest szansa by Kacperek mógł chodzić, ale konieczna jest kosztowna operacja. Koszt operacji to 260 tyś. zł. W imieniu mamy Kacperka prosimy o wsparcie. Pod chórem możemy zabrać ze sobą informacje z numerem konta, na które możemy przelać darowiznę lub wysłać SMS.
  2. W poniedziałek 8 kwietnia:
    • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Na Mszy św. wieczornej możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Pod chórem możemy zabrać deklarację do wypełnienia dla gotowych do przystąpienia do duchowej adopcji.
  3. W środę 9 kwietnia:
    • po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
    • po nabożeństwie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  4. W piątek 11 kwietnia:
    • od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W niedzielę 13 kwietnia:
    • Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej,
    • po prymarii zmiana tajemnic różańcowych,
  6. Pod chórem nowa prasa katolicka. Zachęcamy do lektury dla pogłębienia wiedzy i wiary religijnej.
  7. Pani Kierownik Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno – Hospicyjnej w Rzeszowie przy ul. Poniatowskiego, zwraca się za zgodą Ks. Biskupa do parafii miasta Rzeszowa o możliwość przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na rzecz Oddziału. W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę.

• Schola – poniedziałek 17:30
  • Medytacja Słowa Bożego w duchu Lectio divina (duszpasterstwo dorosłych) – wtorek po Mszy św.
  • Chór „Credo” – wtorek po Mszy św.
  • Akcja Katolicka – czwartek po Mszy św.