OGŁOSZENIA Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy. Dziękuję kapłanom, Ks. Łukaszowi i Ks. Kamilowi, za przewodnictwo liturgii w poszczególne dni. Serdeczne Bóg zapłać przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański. Pani Elżbiecie dziękujemy za podarowane kwiaty i udekorowanie symbolicznych miejsc, które pomagają nam przeżywać wydarzenia zbawcze. Dziękujemy Strażakom za trzymanie straży przy Bożym Grobie. Panu organiście za prowadzenie śpiewu liturgii Paschalnej. Panu kościelnemu, Różom Różańcowym, Grupom duszpasterskim, dzieciom i młodzieży oraz LSO za służbę przy ołtarzu i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Chórowi za przygotowanie i poprowadzenie adoracji w czwartek. Wszystkim parafianom za obecność, wypływającą z wiary w tajemnice naszego odkupienia.
 2. Dziś Msze św. o godz. 6:00 z procesją rezurekcyjną, 9:00; 10:30 i 12:00. Mszy św. popołudniowej nie będzie.
 3. Przez cały tydzień Nowenna przez Świętem Miłosierdzia Bożego.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia:
  • Msze św. do południa jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Przez osiem dni (oktawę), obchodzimy centralną Uroczystość w roku liturgicznym. Zachęcamy do jej obchodzenia przez uczestnictwo w Eucharystii.
 5. W środę 3 kwietnia:
  • o godz. 18:00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Białej, młodzież klas ósmych przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy o przybycie wraz ze świadkami bierzmowania na godz. 17:00 na próbę do Białej. Zabierzcie ze sobą krzyż, modlitewnik, kartkę z modlitwą po bierzmowaniu i przyrzeczeniem abstynenckim,
  • w naszej parafii po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
  • po nabożeństwie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 6. W tygodniu Oktawy Wielkanocy wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W piątek 5 kwietnia:
  • po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 8. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia:
  • wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia,
  • obchodzimy Święto Patronalne Caritas. Prosimy parafialny Zespół Caritas o włączenie się w liturgię na Mszy Św. o godz. 9:00,
  • możemy przynieść ze sobą Jałmużnę Wielkopostną – skarbonki. Złóżmy je przed ołtarzem,
  • przy kościele zbiórka na operację naszego parafianina Kacperka Śliz. Znamy Go zapewne, bo uczestniczy we Mszy św. na wózku. Chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Od szesnastu lat walczy o sprawność. Po latach leczenia i rehabilitacji jest szansa by Kacperek mógł chodzić, ale konieczna jest kosztowna operacja. Koszt operacji to 260 tys. zł. W imieniu mamy Kacperka prosimy o wsparcie. Pod chórem znajdują się informacje z numerem konta, na które możemy przelać darowiznę lub wysłać SMS,
  • po Mszy św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych,
  • Różaniec poprowadzi Róża św. Urszuli Ledóchowskiej,
  • na godz. 15:00 zapraszamy na wspólną modlitwę w Godzinę Bożego Miłosierdzia.
 9. W imieniu parafii oraz Caritas parafialnego, dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli dzieło pomocy potrzebującym w naszej parafii. Dziękujemy Firmie „Bochnatex”, sklepom Auchan, Delikatesom Centrum, pewnej rodzinie ze systematyczne materialne wspieranie Caritas. Dziękujemy parafianom za dary serca. Dzięki Waszej ofiarności obdarowanych zostało kilkadziesiąt rodzin naszej parafii. Zespołowi Caritas dziękujemy za trud przygotowania i dostarczenie paczek potrzebującym rodzinom.
 10. Zespół Caritas bardzo dziękuje Paniom za pomoc w przygotowaniu palm. Uzyskane środki wspomagają budżet Caritas parafialnego.
 11. Różom Różańcowym składamy Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 12. Zachęcamy do lektury świątecznej prasy katolickiej.

 

SPOTKANIA:

 • Chór „Credo” – wtorek 18:00
 • LSO – czwartek po Mszy św.
 • Ruch Światło – Życie – piątek po Mszy św.