OGŁOSZENIA III Niedziela Wielkiego Postu 3.03.2023 r.

1. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. W poniedziałek wypada Święto Św. Kazimierza Królewicza. Imieniny Ks. Bpa Kazimierza, seniora. Polecajmy Go w naszych modlitwach.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środę po Mszy Św. wieczornej.
  4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w środę po Nowennie do Matki Bożej do godz. 20.00 i w  piątek od 17.00 do Mszy Św. wieczornej.
  5. Droga krzyżowa dla studentów, nauczycieli akademickich, wszystkich chętnych we środę o godz. 20.00.
  6. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do wzięcia udziału w nabożeństwie drogi krzyżowej.
  7. Droga krzyżowa dla dorosłych w piątek po Mszy Św. wieczornej.
  8. Gorzkie Żale za tydzień o godz. 16.00.
  9. Modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Bł. Bronisławy. Zmieniła się zelatorka tej Róży. Pani Bronisławie Kalandyk dziękujemy za wieloletnie jej przewodniczenie a Pani Danucie Bodio, nowej przewodniczącej życzymy wiele błogosławieństwa Bożego.
  10. Spotkanie scholii dziecięcej w poniedziałek o godz. 17.30.
  11. Po Mszy Św. wieczornej we wtorek spotkanie  Duszpasterstwa Dorosłych i wszystkich chętnych na rozważanie Słowa Bożego  „lectio divina”.
  12. Spotkanie ministrantów we czwartek po Mszy Św. wieczornej.
  13. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wieczorną Mszę Św. a po niej na spotkanie formacyjne – we wtorek i piątek.
  14. Spotkanie Oazy w piątek. Zapraszamy na Mszę św. a po niej na spotkanie formacyjne.
  15. W drugą sobotę miesiąca gromadzi się w naszym kościele Apostolstwo Dobrej Śmierci. Zapraszamy wszystkich chętnych na modlitwę różańcową na godz. 17.30 a po niej na Mszę Św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  16. Za tydzień, w niedzielę bezpośrednio po Eucharystii o godz. 12.00, rodziny Domowego Kościoła zapraszają do Domu Parafialnego na spotkanie. Na spotkaniu będzie można jak co miesiąc porozmawiać i wymienić się książkami o wartościach chrześcijańskich. Zapraszamy dorosłych i dzieci.
  17. Pod chórem nowa prasa katolicka. Podarujmy dzieciom marcowy numer Promyczka Dobra. Tygodni Gość Niedzielny zamieszcza artykuł: Niebezpieczne sklepy z receptami, o dostępie narkotyków w Polsce. Alarmuje o lekturach przeznaczonych do odstrzału – to wszystko co wiąże się z Bogiem i ojczyzną. Tygodnik Niedziela pisze jak po nielegalnym przejęciu TVP miało być obiektywnie w mediach publicznych. Nic z tego nie wyszło. Jest specjalny magazyn – Historia Kościoła – a nim Hitler i Fatima, Inkwizycja fakty i mity. Gazetka Parafialna zastanawia się – kim jest chrześcijanin?
  18. Rada Osiedla Zalesie w Rzeszowie serdecznie zaprasza Seniorki mieszkające na Osiedlu Zalesie na spotkanie integracyjne z okazji „Dnia Kobiet” organizowane przez Radę Osiedla Zalesie w dn. 09.03. 2024 r. (sobota) o godz. 15.30 w filii Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Wieniawskiego 84 (budynek obok szkoły).
  19. Zaraz po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.