OGŁOSZENIA VI Niedziela Zwykła 11.02.2024 r.

 1. Dziś:
  • Światowy Dzień Chorego. Specjalna Msza św. dla chorych, starszych o godz. 9:00 połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych,
  • rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy za uzależnionych i ich rodziny szczególnie za skrzywdzone dzieci. Przez cały tydzień będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. w intencji uwolnienia uzależnionych od alkoholu,
  • po Mszy św. o godz. 12:00, rodziny Domowego Kościoła zapraszają do salki Domu Parafialnego na wspólne spotkanie – rozmowy. Na spotkaniu jak co miesiąc będzie można wymienić się książkami o tematyce religijnej. Zapraszamy dorosłych i dzieci.
 2. W Środę Popielcową 14 lutego:
  • rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, post, trzeźwość i jałmużnę prowadzące nas do osobistego nawrócenia, będziemy przygotowywać się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post pomaga nam głębiej poznać, doświadczyć miłości Chrystusa do nas grzeszników przez uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, rekolekcjach, które planujemy od V Niedzieli Wielkiego Postu,
  • obowiązuje nas post ścisły – czyli ilościowy i jakościowy. Wstrzymujemy się od spożywania mięsa i spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie,
  • Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 18:00 i 20:00 szczególnie dla studentów i wszystkich chętnych, połączone z obrzędem posypania głów popiołem,
  • po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej, po niej na ołtarzu pozostanie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, będziemy mogli Go adorować do godz. 20:00,
 3. W piątek 16 lutego:
  • o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do wzięcia udziału i przyprowadzenie młodszych na Nabożeństwo,
  • od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • o godz. 18:00 Msza św., a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych.
 4. W niedzielę 18 lutego:
  • różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej,
  • o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
  • o godz. 17:00 Msza św.
 5. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace malarskie w naszym kościele. W miesiącu styczniu złożono 9 450,00 zł. Za ofiary złożone na tacę czy przelewem bankowym składamy serdeczne – Bóg zapłać.
 6. Czytajmy prasę katolicką dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej.
 1.  

Spotkania:

 • Kandydaci do bierzmowania –wtorek, piątek po Mszy św. (udział we Mszy św. obowiązkowy)
 • Medytacja Słowa Bożego w duchu Lectio divina (duszpasterstwo dorosłych) – wtorek po Mszy św. (w kościele)