OGŁOSZENIA III Niedziela Adwentu 17.12.2023 r.

 1. Dziś kończymy zbiórkę darów do kosza dla potrzebujących w naszej parafii z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00.
 3. Wchodzimy w ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy do sakramentu spowiedzi, aby przeżywać wydarzenie przyjścia Jezusa Zbawiciela na świat w pełnej duchowej radości, pojednani z Bogiem i z bliźnimi. Spowiedź codziennie rano przed Mszą św. od godz. 6:30, po południu od godz. 17:30 do godz. 18:00.
 4. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia, na którą serdecznie zapraszamy.
 5. W poniedziałek 18 grudnia:
 • od godz. 19:30 do 21:00 odbędzie się w naszym kościele spowiedź przedświąteczna dla studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zapraszamy wszystkich studentów pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 1. W środę 20 grudnia:
 • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
 • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00,
 • o godz. 20:15 Msza św. o dobrego męża i dobrą żonę dla studentów.
 1. W czwartek 21 grudnia:
 • spowiedź świąteczna od godz. 9:30 do 10:30, 11:00 do 12:00, od 15:00 do 16:30, od 17:00 do 18:00.
 1. W piątek 22 grudnia:
 • od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
 • po Mszy św. wieczornej nabożeństwo podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 1. W niedzielę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia:
 • Różaniec poprowadzi Róża bł. Bronisławy,
 • Msze św. do południa jak w każdą niedzielę. Mszy św. popołudniowej o godz. 17:00 nie będzie z racji na tradycyjne przeżywanie w tym czasie wieczerzy wigilijnej w domach. Powstrzymajmy się w Wigilię od spożywania pokarmów mięsnych i alkoholu. Wigilia Bożego Narodzenia to wyjątkowy dzień w roku. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy przeżywać w czasie świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Podziękujmy w modlitwie za dar Syna Bożego Zbawiciela Świata. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Wspomnijmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Podtrzymujmy piękny zwyczaj śpiewania kolęd po Wieczerzy Wigilijnej.
 1. W poniedziałek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia:
  • o północy Msza św. “Pasterka”. Składka z “Pasterki” przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki,
  • Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 17:00.
 2. Ze Świętami Bożego Narodzenia związana była wizyta duszpasterska składana przez duszpasterzy w mieszkaniach parafian połączona z modlitwą za rodzinę o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku tzw. kolęda. Tradycja została przerwana przez pandemię. Chcemy wrócić do pożytecznej tradycji spotykania się z parafianami w ich miejscach zamieszkania. Proponujemy z racji na mniejszą ilość w pełni czynnych w parafii księży podzielić parafię na dwie części. Jedną część chcielibyśmy odwiedzić w mieszkaniach a drugą część parafii zaprosić do kościoła na wypracowaną w okresie pandemii Mszę św. na godz. 14:00 odprawianą w intencji rodzin zamieszkujących zaproszone ulice.
 3. Gdyby byli chętni parafianie, których w tym roku nie odwiedzimy osobiście w ich domach a chcieliby poświęcić mieszkanie lub porozmawiać prosimy umówić się wcześniej na termin. Można to zrobić w zakrystii lub telefonicznie.
 4. Ofiary z racji kolędy możemy składać w kopertach w kościele na tacę lub przesłać na konto parafii z dopiskiem „kolęda”. Za ofiary składane z okazji kolędy dziękujemy – Bóg zapłać. Również ministranci otrzymywali przy okazji wizyty duszpasterskiej drobne datki. Podobnie jak w tamtym roku proponujemy, aby złożyć im dobrowolną ofiarę do puszek po zakończeniu Mszy św. kolędowej. Po Mszy św. kolędowej nastąpi poświęcenie wody do pokropienia mieszkań. Macie buteleczki na wodę rozdane w ubiegłych latach, napełnijcie je wodą i przynieście do poświęcenia. Jeśli ktoś w ostatnich latach nie zabrał ze sobą butelki do domu, będzie taka możliwość, aby ją otrzymać w tym roku. Macie również obrzędy w domach, aby po powrocie z kościoła do domu przeprowadzić modlitwę o błogosławieństwo dla domu i rodziny i poświęcić mieszkanie.
 5. W czwartek 28 grudnia:
 • od godz. 16:00 pragniemy kolędowo odwiedzić mieszkańców Łukasiewicza (2 księży) jeden od Państwa Rogala, drugi od Państwa Hoszko. Trzeci ksiądz ul. Osterwy i Czajkowskiego.
 1. W piątek 29 grudnia:
 • od godz. 16:00 odwiedzimy mieszkańców Sikorskiego (2 księży) od Hotelu w stronę Białej. Trzeci ksiądz odwiedzi mieszkańców, ul. Bernackiego (domy).
 1. W sobotę 30 grudnia:
 • od godz. 16:00 odwiedzimy mieszkańców Kiepury (3 księży). Jeden ksiądz numery parzyste od szkoły. Numery nieparzyste (2 księży) – jeden od szkoły drugi od Matysówki w kierunku szkoły.
 1. W niedzielę 7 stycznia:
 • o godz. 14:00 na Mszę św. do kościoła zapraszamy mieszkańców ulic: Sikorskiego – (szeregówki) – 134; 136; 138; 144, Spacerowej (szeregówki) – 21; 23; 25; 27; 29; 31; 35, Bernackiego (szeregówki) 14 A do X.
 1. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na malowanie kościoła.
 2. Czytajmy prasę katolicką.
 3. Korzystajmy z dostępnej na Facebooku naszej Parafii Formacji Adwentowej, która pomoże nam czuwać sercem.

 

SPOTKANIA:

 • Schola – według ustaleń
 • Chór „Credo” – wtorek 18:00
 • Medytacja Słowa Bożego w duchu Lectio divina (duszpasterstwo dorosłych) – wtorek po Mszy św. (w kościele)
 • Kandydaci do bierzmowania – wtorek, piątek po Mszy św. (udział we Mszy św. obowiązkowy)
 • LSO – środa po Mszy św.