OGŁOSZENIA IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023 r.

• rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. W poniedziałek 1 maja:
    • rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w naszym kościele po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do uczestnictwa. Gromadźmy się na śpiewanie litanii do Matki Bożej Loretańskiej przy naszych kapliczkach. Niech w tym pięknym miesiącu Maryjnym będzie wyśpiewana przy nich nasza miłość do Matki Bożej.
  3. We wtorek 2 maja:
    • wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  4. W środę 3 maja:
    • Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – Głównej Patronki Polski,
    • Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, a w pierwszy piątek od godz. 17:00.
  6. W czwartek 4 maja:
    • wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków,
    • we Mszy św. wieczornej wezmą udział nasi strażacy, a po Mszy św. zostanie poświęcony nowy samochód, przeznaczony do specjalnych zadań gaśniczych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy,
    • zapraszamy dzieci z klas trzecich na pierwszą z prób przed uroczystością I Komunii Świętej:
      • 16:00 – klasa 3a i 3b,
      • 18:30 – klasa 3c i 3d.
  7. W piątek 5 maja:
    • od godz. 9:00 chorych odwiedzi Ks. Marcin,
    • po Nabożeństwie Pierwszego Piątku, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  8. W sobotę 6 maja:
    • święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,
    • od godz. 9:00 chorych odwiedzi Ks. Proboszcz,
    • po Mszy św. Pierwszej Soboty, procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  9. W niedzielę 7 maja:
    • po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych,
    • Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej,
    • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci.
  10. Zapraszamy do pogłębiania wiedzy religijnej i wiary, sięgając po nową prasę katolicką.

• Duszpasterstwo Akademickie „Grota” – poniedziałek 19:00
  • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.