OGŁOSZENIA II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) 16.04.2023 r.

• rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia Bożego, to czas szczególnej łaski dla świata. Z dzisiejszym Świętem związana jest łaska szczególna obiecana przez Pana Jezusa wszystkim, którzy zwrócą się do Niego z ufnością: “Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to łaska porównywalna z łaską chrztu świętego. Warunki uzyskania łaski odpuszczenia win i kar:
    • sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej), Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wykonanie aktu religijnego (należy odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego),
    • o godz. 15:00 wspólna modlitwa w Godzinę Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy,
    • obchodzimy Święto Patronalne Caritas.
  2. We wtorek 18 kwietnia:
    • po Mszy św. na modlitwę uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zaprasza Wspólnota Dorosłych.
  3. W środę 19 kwietnia:
    • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  4. W piątek 21 kwietnia:
    • od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę 22 kwietnia:
    • po Mszy św. nabożeństwo podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  6. W niedzielę 23 kwietnia:
    • Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Jeśli ktoś z parafian chciałby włączyć się w czytanie przed Mszami świętymi, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii celem uzgodnienia godziny,
    • Różaniec poprowadzi Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
    • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci.
  7. Za ofiary dziś złożone na inwestycje w naszym kościele, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do czytania nowej prasy katolickiej.

• Scholka – poniedziałek 17:00
  • Duszpasterstwo Akademickie „Grota” – poniedziałek 19:00