OGŁOSZENIA IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 r.

• o godz. 16:00 Gorzkie Żale,
    • po nabożeństwie Msza św. o godz. 17:00.
  2. W poniedziałek 20 marca:
    • Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, przeniesiona ze względu na niedzielę,
    • Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00,
    • od godz. 17:00 do 18:00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków oraz rodzin,
    • otoczmy naszą modlitwą kandydatów do sakramentu bierzmowania, ich rodziny aby prowadzili życie w pełni chrześcijańskie, byli przykładem dla swoich rówieśników.
  3. W środę 22 marca:
    • na Mszy św. o godz. 18:00 Ks. Bp Jan Wątroba udzieli sakramentu bierzmowania po zakończeniu Mszy Św. i liturgii bierzmowania około godz. 19.30 do 20.00.uczniom klas ósmych,
    • po zakończeniu Mszy św. i liturgii bierzmowania, od około godz. 19:30 do 20:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani Nabożeństwa do Św. Jana Pawła II,
    • o godz. 20:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla studentów, pracowników Uniwersytetu i wszystkich chętnych.
  4. W piątek 24 marca:
    • o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci,
    • od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla wszystkich.
  5. W sobotę 25 marca:
    • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,
    • wspominamy 31 rocznicę utworzenia diecezji rzeszowskiej,
    • zachęcamy do wzięcia udziału we Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 i przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w związku z obchodzonym Dniem Świętości Życia. Wybieramy sobie jedno dziecko którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki i przez dziewięć miesięcy codziennie odmawiamy ustaloną modlitwę, którą znajdziemy w deklaracji i jedną tajemnicę różańca świętego. Ci, którzy są zdecydowani na podjęcie się tego aktu, mogą zabrać z półki z gazetami deklarację, wypełnić ją i przynieść na Mszę św. w sobotę, aby złożyć ją w uroczystym ceremoniale po Ewangelii. Postarajmy się o pozyskanie kolejnych osób do duchowej adopcji.
  6. W niedzielę 26 marca:
    • Różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II,
    • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci.
  7. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej sięgając po nowe tytuły prasy katolickiej.
  8. Za ofiary dziś złożone na inwestycje w kościele składamy serdeczne – Bóg zapłać.
  9. Od dziś możemy przynosić dary serca, artykuły żywnościowe, chemiczne i składać w koszu pod chórem, celem wsparcia potrzebujących w naszej parafii, w ramach pomocy przedświątecznej. Zbiórka potrwa włącznie do Niedzieli Palmowej (do 3 kwietnia).
  10. W Niedzielę Palmową, tradycyjnie, Caritas naszej parafii będzie rozprowadzał palmy przed Mszami św.

• Kandydaci do bierzmowania – poniedziałek, wtorek po Mszy św. próba w kościele, przed sakramentem bierzmowania
  • Scholka – poniedziałek 17:30
  • Duszpasterstwo Akademickie „Grota” – poniedziałek 19:00
  • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.