OGŁOSZENIA VI Niedziela zwykła 12.02.2023 r.

1. We wtorek 14 lutego:
    • święto św. Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa, patronów Europy.
  2. W środę 15 lutego:
    • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb pisanych na kartkach,
    • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  3. W piątek 17 lutego:
    • od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają one poświęcone modlitewniki.
  4. W niedzielę 19 lutego:
    • Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej,
    • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci.
  5. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w kościele.
  6. Na zakończenie starego roku ks. Proboszcz informował o przystąpieniu w roku bieżącym do malowania wnętrza kościoła oraz montażu instalacji klimatyzującej kościół. Decyzją konserwatora zabytków na razie nie wydano pozwolenia na rozpoczęcie tych prac, lecz zlecono w kościele przeprowadzenie prac badawczych na istnienie zabytkowej dekoracji malarskiej na ścianach kościoła. Na ścianach widać ślady poszczególnych rodzajów odkrywek. Czekamy teraz na opracowanie dokumentacji. Na podstawie przedstawionej dokumentacji badań konserwator zabytków podejmie dalsze decyzje.
  7. Zachęcamy do czytania nowej prasy katolickiej

• Kandydaci do bierzmowania – poniedziałek, wtorek, czwartek po Mszy św. (udział we Mszy św. obowiązkowy)
  • Scholka – poniedziałek 17:30
  • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
  • Kandydaci na ministrantów – środa 17:00