OGŁOSZENIA II Niedziela Adwentu (4.12.2022 r.)

 1. Rozpoczęliśmy Adwent. Przygotowujemy się na spotkanie z Jezusem w Uroczystość Bożego Narodzenia. Zwróćmy uwagę na ożywienie modlitwy, uczestnictwo w Mszy św. roratniej, może razem z dziećmi, spowiedź świętą. Dzieci zapraszamy na wspólne przeżywanie Adwentu codziennie na godz. 18:00 również na rozważanie Słowa Bożego.
 2. Caritas chce kontynuować akcję Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pod chórem można nabyć dużą lub małą świecę na stół wigilijny. Można również pod chórem do kosza składać artykuły spożywcze, chemiczne dla potrzebujących na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Można też z zakrystii zabrać paczkę i przygotować jako pomoc Ukrainie. Już była taka pomoc organizowana. Wiemy jak sytuacja humanitarna tam wygląda gdyby ktoś zechciał jest taka możliwość może np. w kilka rodzin z danej ulicy w sąsiedztwie.
 3. Dziś:
  • po Mszach św. pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny i można je będzie sobie zabrać sprzed ołtarza. Jeśli ktoś chciałby z tej okazji złożyć ofiarę składajmy w kopercie na tacę z dopiskiem “opłatek,
  • obchodzimy 23 Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 4. We wtorek 6 grudnia:
  • wspomnienie św. Mikołaja,
  • po Mszy św. wieczornej spotkanie ze świętym Mikołajem dla dzieci ze Scholii, LSO i Oazy.
 5. W środę 7 grudnia:
  • wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, doktora Kościoła,
  • po Mszy św. roratniej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
  • po Nowennie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 6. W czwartek 8 grudnia:
  • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  • Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tej pięknej Uroczystości ku czci Maryi, w której Bóg przygotował godne mieszkanie dla swojego Syna Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela,
  • w południe „Godzina Łaski”, o której Maryja mówiła w objawieniu uznanym przez Kościół w Montichiari dnia 8.XII.1947 r.: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.”
  • na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej.
 7. W piątek 9 grudnia:
  • od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich pragnących spędzić czas przed Jezusem Eucharystycznym.
 8. W niedzielę 11 grudnia:
  • różaniec poprowadzi Róża bł. Elżbiety Róży Czackiej,
  • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci.
 9. Pod chórem nowa prasa katolicka.

 

Spotkania:

 • Kandydaci do bierzmowania – poniedziałek, wtorek, czwartek po Mszy św. (udział we Mszy św. obowiązkowy)
 • Scholka – poniedziałek 17:30
 • Duszpasterstwo Akademickie „GROTA” – poniedziałek 19:00
 • Chór CREDO – wtorek 18:00
 • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
 • Kandydaci na ministrantów – środa o godz. 17:00
 • LSO – środa po Mszy św.
 • Ruch Światło – Życie – piątek po Mszy św.