OGŁOSZENIA I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

• rozpoczynamy Adwent: czas liturgicznego, radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia ale i oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów. Zachęcamy rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia od poniedziałku o godz. 18:00.
  2. W środę 30 listopada:
    • święto św. Andrzeja, apostoła,
    • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej z wypominkami za zmarłych,
    • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w poszczególne dni.
  4. Spowiedź codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w pierwszy piątek od godz. 17:00.
  5. W piątek 2 grudnia:
    • po nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  6. W sobotę 3 grudnia:
    • wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  7. W niedzielę 4 grudnia:
    • będziemy obchodzić 23 Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie Po Mszach św. zbiórka do puszek,
    • błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Można je będzie zabrać sprzed ołtarza. Jeśli ktoś chciałby z tej okazji złożyć ofiarę, można ją złożyć w kopercie na tacę z dopiskiem – “opłatek”,
    • po prymarii zmiana tajemnic różańcowych,
    • Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej,
    • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci.
  8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej chce kontynuować akcję Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece na stół wigilijny można nabyć pod chórem.
  9. Caritas naszej parafii ogłasza od przyszłej niedzieli zbiórkę artykułów spożywczych na pomoc potrzebującym. Będziemy mogli je składać do kosza pod chórem.
  10. Odwiedziny chorych z sakramentem spowiedzi i komunii bliżej Świąt Bożego Narodzenia. Termin zostanie podany później.
  11. Pod chórem nowa prasa katolicka. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i życia duchowego.
  12. Bardzo dziękujemy Wspólnocie Dorosłych za przygotowanie pięknej dekoracji adwentowej przed ołtarzem głównym naszej świątyni.

• Kandydaci do bierzmowania – poniedziałek, wtorek, czwartek po Mszy św. (udział we Mszy św. obowiązkowy)
  • Scholka – poniedziałek 17:30
  • Duszpasterstwo Akademickie „Grota” – poniedziałek 19:00
  • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
  • Kandydaci na ministrantów – środa 17:00