OGŁOSZENIA XII Niedziela zwykła 19.06.2022 r.

 1. W związku z zakończeniem roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież do konfesjonałów, począwszy od poniedziałku codziennie przed Mszą św. poranną lub wieczorną. Rano od godz. 6:30, po południu od godz. 17:30, aby sercem bez grzechu podziękować Bogu za dziesięć miesięcy dobrego zdrowia, dobrych wyników w nauce i pomocy, jakiej doświadczyliście w waszych rodzinach i szkole.
 2. W poniedziałek 20 czerwca:
  • o godz. 18:00 na Mszę św. zapraszamy młodzież klas VII – kandydatów do bierzmowania, wraz z wszystkimi dokumentami wymaganymi do zapisu na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 3. We wtorek 21 czerwca:
  • wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 4. W środę 22 czerwca:
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
  • po Nowennie procesja Eucharystyczna i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 5. W czwartek 23 czerwca:
  • Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.
 6. W piątek 24 czerwca:
  • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • o godz. 8:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców, rodziców, dziadków i wszystkich, którzy chcą dziękować za kolejny rok formacji duchowej i intelektualnej dzieci i młodzieży,
  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
 7. W sobotę 25 czerwca:
  • wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W Niedzielę 26 czerwca:
  • Różaniec poprowadzi Róża bł. Elżbiety Róży Czackiej,
  • o godz. 10:30 na Mszy św. będziemy obchodzić uroczyście 100 – lecie Powstania Ochotniczej Straż Pożarnej w Zalesiu, pod przewodnictwem Ks. Bpa Kazimierza  Górnego. Po Mszy św. przemarsz na plac przed strażnicą i dalsza część uroczystości.
 9. Gdyby ktoś z rodziną lub sąsiadami chciał wesprzeć mieszkańców Ukrainy, to w zakrystii czekają paczki, które można wypełnić produktami żywnościowymi o dłuższym terminie przydatności do spożycia, artykułami higienicznymi i dostarczyć do kościoła, Caritasu rzeszowskiego przy ul. Styki lub bezpośrednio pod znany adres w Ukrainie. Razem z paczką można wziąć listę z sugerowanymi produktami.
 10. Za ofiary dziś złożone na inwestycje w kościele składamy serdeczne Bóg zapłać.