OGŁOSZENIA Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022 r

 1. W minioną niedzielę i poniedziałek mieliśmy łaskę spotkać się z Matką Bożą w znaku figury Pani Fatimskiej. Ksiądz Proboszcz składa podziękowania wszystkim, którzy przyszli na spotkanie z Maryją i pomogli w przygotowaniu tej uroczystości: Małżeństwu, Pani Annie i Andrzejowi, którzy przywieźli Figurę Matki Bożej do naszego kościoła; Pani Elżbiecie za udekorowanie kwiatami; Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność z pocztem sztandarowym; Panu Organiście za oprawę muzyczną; Zespołowi „La Strada” za śpiew; Księdzu Marcinowi i Grupie Formacyjnej Dorosłych za rozważania; Różom Różańcowym i Grupom Parafialnym za adoracje w poniedziałek; Księdzu Łukaszowi za przygotowanie i poprowadzenie Godziny Miłosierdzia; Panu Kościelnemu za koordynację wszystkich działań; Wszystkim, którzy włączyli się w liturgię niedzieli i poniedziałku. Bóg zapłać.
 2. Dziś:
  • kończy się okres Wielkanocy i możliwość wypełnienia przykazania kościelnego o spowiedzi wielkanocnej. Rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
 3. W poniedziałek 6 czerwca:
  • Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,
  • Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00.
 4. W środę 8 czerwca:
  • wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
  • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 5. W czwartek 9 czerwca:
  • Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W piątek 10 czerwca:
  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
 7. W sobotę 11 czerwca:
  • wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
 8. W Niedzielę 12 czerwca:
  • Uroczystość Trójcy Przenajświętszej,
  • Różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej.
 9. W tym roku przejdziemy procesją w Boże Ciało trasą: ul. Wieniawskiego – proponujemy przygotować pierwszy ołtarz poniżej szkoły, po prawej stronie kierując się na Słocinę, na drodze/platformie powyżej przystanku autobusowego. Dalej pójdziemy ulicą Słonecznikową. Drugi ołtarz proponujemy przygotować na skrzyżowaniu ulic Słonecznikowej i Irysowej np. w okolicy domu nr 27. Następnie z ulicy Irysowej skręcimy w ulicę Kaczeńcową i przy tej ulicy proponujemy ołtarz trzeci. Z ulicy Kaczeńcowej wejdziemy w ulicę Sasanki i ul. Łukasiewicza w stronę kościoła. Czwarty ołtarz prosimy przygotować na polu parafialnym u góry przy ogrodzeniu kościoła.
  Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
 • pierwszego – mieszkańców ul. Wieniawskiego,
 • drugiego – mieszkańców ul. Słonecznikowej i Irysowej,
 • trzeciego – mieszkańców ul. Kaczeńcowej,
 • czwartego – mieszkańców ul. Ćwiklińskiej. Bardzo prosimy o lidera z każdej ulicy, aby poprosić i zmobilizować sąsiadów do podjęcia zadania, za co z góry dziękujemy.
 1. Pod chórem nowa prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

SPOTKANIA:

 • Duszpasterstwo Akademickie „Grota” – poniedziałek 19:00
 • Chór „Credo” – wtorek 18:30
 • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
 • LSO – środa po Mszy św.
 • Akcja Katolicka – czwartek po Mszy św.
 • Ruch Światło – Życie – piątek po Mszy św.