OGŁOSZENIA Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022 r

1. W minioną niedzielę i poniedziałek mieliśmy łaskę spotkać się z Matką Bożą w znaku figury Pani Fatimskiej. Ksiądz Proboszcz składa podziękowania wszystkim, którzy przyszli na spotkanie z Maryją i pomogli w przygotowaniu tej uroczystości: Małżeństwu, Pani Annie i Andrzejowi, którzy przywieźli Figurę Matki Bożej do naszego kościoła; Pani Elżbiecie za udekorowanie kwiatami; Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność z pocztem sztandarowym; Panu Organiście za oprawę muzyczną; Zespołowi „La Strada” za śpiew; Księdzu Marcinowi i Grupie Formacyjnej Dorosłych za rozważania; Różom Różańcowym i Grupom Parafialnym za adoracje w poniedziałek; Księdzu Łukaszowi za przygotowanie i poprowadzenie Godziny Miłosierdzia; Panu Kościelnemu za koordynację wszystkich działań; Wszystkim, którzy włączyli się w liturgię niedzieli i poniedziałku. Bóg zapłać.
    • kończy się okres Wielkanocy i możliwość wypełnienia przykazania kościelnego o spowiedzi wielkanocnej. Rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
  3. W poniedziałek 6 czerwca:
    • Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,
    • Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00.
  4. W środę 8 czerwca:
    • wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
    • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  5. W czwartek 9 czerwca:
    • Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W piątek 10 czerwca:
    • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
  7. W sobotę 11 czerwca:
    • wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  8. W Niedzielę 12 czerwca:
    • Uroczystość Trójcy Przenajświętszej,
    • Różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej.
  9. W tym roku przejdziemy procesją w Boże Ciało trasą: ul. Wieniawskiego – proponujemy przygotować pierwszy ołtarz poniżej szkoły, po prawej stronie kierując się na Słocinę, na drodze/platformie powyżej przystanku autobusowego. Dalej pójdziemy ulicą Słonecznikową. Drugi ołtarz proponujemy przygotować na skrzyżowaniu ulic Słonecznikowej i Irysowej np. w okolicy domu nr 27. Następnie z ulicy Irysowej skręcimy w ulicę Kaczeńcową i przy tej ulicy proponujemy ołtarz trzeci. Z ulicy Kaczeńcowej wejdziemy w ulicę Sasanki i ul. Łukasiewicza w stronę kościoła. Czwarty ołtarz prosimy przygotować na polu parafialnym u góry przy ogrodzeniu kościoła.
    Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
  • pierwszego – mieszkańców ul. Wieniawskiego,
  • drugiego – mieszkańców ul. Słonecznikowej i Irysowej,
  • trzeciego – mieszkańców ul. Kaczeńcowej,
  • czwartego – mieszkańców ul. Ćwiklińskiej. Bardzo prosimy o lidera z każdej ulicy, aby poprosić i zmobilizować sąsiadów do podjęcia zadania, za co z góry dziękujemy.
  1. Pod chórem nowa prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

• Duszpasterstwo Akademickie „Grota” – poniedziałek 19:00
  • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
  • Akcja Katolicka – czwartek po Mszy św.