OGŁOSZENIA Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (12.06.2022  )

• zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce służącego młodzieży naszej diecezji,
    • gościmy młodzież Wolontariatu Misyjnego Salvator, którego misją jest pomaganie ludziom potrzebującym i głoszenie Ewangelii Chrystusa poprzez wyjazdy misyjne. Usłyszymy krótkie świadectwo, przygotowali też kiermasz misyjny a uzyskane środki przeznaczą na prowadzone przez nich misyjnego dzieła Kościoła.
  2. W poniedziałek 13 czerwca:
    • wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana, opata.
  3. We wtorek 14 czerwca:
    • wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika,
    • po Mszy św. na modlitwę uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zaprasza Wspólnota Dorosłych.
  4. W środę 15 czerwca:
    • po Mszy św. wieczornej Litania do Serca Jezusowego i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Nowennie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  5. W czwartek 16 czerwca:
    • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało,
    • Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę,
    • po Mszy św. o godz. 12:00 udamy się z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Proponujemy, aby pierwszy ołtarz przygotować przy ul. Wieniawskiego poniżej szkoły na drodze/platformie powyżej przystanku autobusowego po prawej stronie jadąc na Słocinę.  Drugi ołtarz na skrzyżowaniu ulic Słonecznikowej i Irysowej np. w okolicy domu nr. 27. Ołtarz trzeci przy ul. Kaczeńcowej.  Czwarty ołtarz na polu parafialnym u góry przy ogrodzeniu kościoła,
      Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

• pierwszego – mieszkańców ul. Wieniawskiego,
      • drugiego – mieszkańców – ul. Słonecznikowej i Irysowej,
      • trzeciego – mieszkańców ul. Kaczeńcowej,
      • czwartego mieszkańców ul. Ćwiklińskiej.
        Bardzo prosimy lidera z każdej ulicy, aby poprosić i zmobilizować sąsiadów do podjęcia zadania za co z góry dziękujemy.
        Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i te, które w tym roku przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w strojach komunijnych oraz młodsze dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Zapraszamy ich przez cały tydzień w Oktawie Bożego Ciała.
  6. Przez cały tydzień po Uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  7. W piątek 17 czerwca:
    • wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
    • od godz. 17:00 00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W niedzielę 19 czerwca:
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej,
    • składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele. W miesiącu maju złożono 7470 zł. Bóg zapłać.

• Duszpasterstwo Akademickie “Grota” – poniedziałek 19:00