OGŁOSZENIA V Niedziela Wielkanocna (15.05.2022 r.)

1. Trwają nabożeństwa majowe, na które zapraszamy liczniej, aby prosić Maryję o pomoc, bo udział jest niewielki a liczne biedy nas nie omijają.
    • o godz. 12:00 na Mszy św. Pierwsza Komunia Święta dzieci klas trzecich. Obejmijmy ich i rodziny dzieci modlitwą, aby dalej tak gorliwie jak w przygotowaniu do pełnego uczestnictwa w Eucharystii rozwijały się w modlitwie, uczestnictwie w sakramentach i wrażliwości na słabego człowieka. Rodzicom składamy podziękowanie za pieniężny dar ołtarza. Bóg zapłać.
  3. Od poniedziałku przez cały tydzień dzieci komunijne będą uczestniczyć w Białym Tygodniu przychodząc każdego dnia na Mszę św. o godz. 18:00.
  4. W poniedziałek 16 maja:
    • Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, Patrona Polski.
  5. We wtorek 17 maja:
    • po Mszy św. na modlitwę uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zaprasza Wspólnota Dorosłych.
  6. W środę 18 maja:
    • po Nabożeństwie majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
    • po Nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Garnijmy się do Serca Jezusowego i szukajmy u Niego mądrości.
  7. W czwartek 19 maja:
    • o godz. 16:00 próba dzieci przed I rocznicą Komunii św.
  8. W piątek 20 maja:
    • od godz. 17:00 spowiedź dla dzieci przed I rocznicą Komunii św.,
    • od godz. 17:00 00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W sobotę 21 maja:
    • o godz. 11:00 I Komunia Święta dzieci z niepełnosprawnością z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Solis Radius mającego swoją placówkę przy ul. Goździkowej.
  10. W niedzielę 22 maja:
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Urszuli Ledóchowskiej,
    • o godz. 12:00 Rocznica I Komunii świętej,
    • po Mszy św. o godz. 17:00 modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – Nabożeństwo podziękowań i próśb.
  11. Z okazji trzydziestolecia naszej Rzeszowskiej Diecezji 25 marca bieżącego roku rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej od parafii do parafii. Peregrynacja trwać będzie przez okrągły rok. Chcemy i w naszej parafialnej wspólnocie godnie i pobożnie przyjąć Matkę Bożą w figurze Fatimskiej. To spotkanie czeka nas już wkrótce, bo w sobotę 28 maja przejmiemy ją od parafii katedralnej. Zmobilizujmy się do udziału w tej uroczystościach, abyśmy mogli pogłębić naszą duchowość Maryjną, wypraszać potrzebne łaski w trudnej sytuacji, w której przyszło nam żyć.

• Duszpasterstwo Akademickie “Grota” – poniedziałek 19:00