OGŁOSZENIA IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 r.

• Niedziela „Laetare” – wzywająca do radości,
    • o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
    • o godz. 17:00 Msza św.
  2. W poniedziałek 28 marca:
    • od godz. 16:30 do godz. 18:00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i członków rodzin.
  3. We wtorek 29 marca:
    • o godz. 17:00 próba generalna przed sakramentem bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  4. W środę 30 marca:
    • o godz. 18:00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby, w czasie której 86 kandydatów przyjmie z rąk Biskupa sakrament bierzmowania. Zachęcamy najbliższą rodzinę bierzmowanej młodzieży, aby w tym dniu przystąpić do Komunii Świętej w intencji swoich dzieci, rodzeństwa,
    • po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00,
    • o godz. 20:00 Droga Krzyżowa dla studentów, nauczycieli akademickich i wszystkich chętnych.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi przez podjęcie wynagrodzenia za grzechy, którymi są obrażane przez toczącą się wojnę choćby na Ukrainie, przeproszenie za terror, gdzie tyle cierpienia, ginie tylu ludzi.
  6. Spowiedź codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną a w piątek od godz. 17:00.
  7. W piątek 1 kwietnia:
    • o godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci,
    • po nabożeństwie pierwszego piątku Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  8. W niedzielę 3 kwietnia:
    • rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje dla naszej parafii. Bardzo zachęcamy do wzięcia licznego udziału w tych ćwiczeniach duchowych. Przez dwa lata z powodu trwającej pandemii takie rekolekcje się nie odbyły. Potrzeba nam wszystkim solidnego duchowego remanentu, refleksji nad głoszonym Słowem Bożym, aby ocenić w jakim stanie jest nasze życie gdyby przyszło nam stanąć przed Bogiem na sąd. Weźmy sobie do serca to zaproszenie, tym bardziej gdy sytuacja za wschodnią naszą granicą jest niespokojna i nikt dziś nie potrafi powiedzieć, w jakim kierunku zmierza. Rekolekcje wygłosi O. Dominikan Roman Bakalarz z Borku Starego. Włączmy się w modlitwę o liczny udział i owocne przeżycie rekolekcji.
    • po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych,
    • Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej,
    • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci.
  9. Odwiedziny chorych z sakramentami będą bliżej świąt. Termin zostanie ogłoszony.
  10. Pod chórem możemy składać w koszu dary – produkty żywnościowe, chemiczne. W ramach pomocy dla potrzebujących organizowanej przez Caritas naszej parafii, w tym roku taka pomoc zostanie również skierowana do Ukraińców, którzy znaleźli się na terenie naszej parafii. Parafian, którzy wiedzą, gdzie przebywają osoby z Ukrainy, prosimy o kontakt w zakrystii lub z Paniami z Caritasu.
  11. Módlmy się w naszych rodzinach o zakończenie działań wojennych w Ukrainie i pokój.

• Duszpasterstwo Akademickie „Grota” – poniedziałek 19:00
  • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
  • Zespół „La Strada” – czwartek 19:00

Wielkopostne Rekolekcje Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Rzeszów – Zalesie

03.04 – 06.04.2022 r.

Niedziela (3 kwietnia)