OGŁOSZENIA Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (26.12.2021 r.)

 1. W poniedziałek 27 grudnia:
  • Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie o ks. biskupie Janie, Ordynariuszu naszej diecezji w dniu Jego imienin.
 2. We wtorek 28 grudnia:
  • Święto św. Młodzianków, męczenników,
  • po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Dorosłych.
 3. W środę 29 grudnia:
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 4. W piątek 31 grudnia:
  • siódmy dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego i ostatni dzień starego roku. Wspomnienie liturgiczne św. Sylwestra, papieża,
  • o godz. 17:00 Msza św. na zakończenie starego roku. Będziemy dziękować, przepraszać i prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo na Nowy Rok Pański 2022. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na ten dzień ks. biskup udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. W pierwszą sobotę 1 stycznia:
  • uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Światowy dzień modlitw o pokój. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu Duchu Przyjdź…” można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami,
  • Msze św. parafii jak w każdą niedzielę,
  • o godz. 14:00 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców ulic: Spacerowej, Spacerowej – szeregówki, Sikorskiego, Sikorskiego – szeregówki, Strażackiej bez bloków. Msza św. zostanie odprawiona o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski i za zmarłych z tych rodzin.
 6. W niedzielę 2 stycznia:
  • różaniec poprowadzi Róża Świętej Barbary,
  • po prymarii zmiana tajemnic różańcowych,
  • 14:00 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców ulic: Strażackiej – bloki, Robotniczej, Łukasiewicza, Kaczeńcowej, Krokusowej. Przynieśmy ze sobą do poświęcenia buteleczki napełnione wodą do poświęcenia mieszkań i domowników.