OGŁOSZENIA II Niedziela Adwentu 5.12.2021 r.

 1. Przygotowujemy się do świętowania Narodzenia Jezusa Chrystusa, którego przyjście celebrujemy co roku pod koniec grudnia. Zachęcamy do wchodzenia w klimat ducha czasu Adwentu. Rozważanie Słowa Bożego i Eucharystia, gdy z wiarą ją przyjmujemy, poszerza nasze serca dla Boga, który ma się w nas narodzić. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w Mszach św. Roratnich o godz. 18:00.
 2. Dziś:
  • po Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Można je odebrać sprzed ołtarza. Jeśli ktoś chce, może z tej okazji złożyć ofiarę w kopercie na tacę z dopiskiem – “opłatek”,
  • obchodzimy 22 Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek.
 3. We wtorek 7 grudnia:
  • wspomnienie św. Ambrożego.
 4. W środę 8 grudnia:
  • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny,
  • Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18.00,
  • w południe „Godzina Łaski”, o której Maryja mówiła w objawieniu uznanym przez Kościół w Montichiari dnia 8 XII 1947 r.: „Pragnę, aby każdego roku 8 grudnia, w południe była obchodzona godzina łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Chciejmy skorzystać z tego daru,
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 5. W piątek 10 grudnia:
  • adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00,
  • po wieczornej Mszy św. zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie ze św. Mikołajem: Oazę, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Kandydatów na ministrantów i scholę.
 6. W niedzielę 12 grudnia:
  • uroczyste zakończenie Roku św. Józefa Opiekuna św. Rodziny z Nazaretu, patrona Kościoła Powszechnego. Będziemy rozważać skierowane z tej okazji do nas Słowo Boże i zawierzać św. Józefowi Naród Polski i Kościół w Polsce,
  • Różaniec poprowadzi Róża bł. Bronisławy,
  • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci.
 7. Caritas naszej parafii kontynuuje zbiórkę artykułów spożywczych, do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących. Artykuły możemy składać do kosza, do 15 grudnia. Pod chórem zostały wyłożone torby miłosierdzia. Można ją wypełnić i podarować konkretnej osobie.

   SPOTKANIA:

 • Kandydaci do bierzmowania – poniedziałek, wtorek, czwartek po Mszy św.
 • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
 • Ruch Światło – Życie – piątek po Mszy św.