OGŁOSZENIA I Niedziela Adwentu (28.11.20221 r.)

1. Dziś rozpoczynamy Adwent: czas liturgicznego, radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, ale i oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów. Od poniedziałku zachęcamy rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w roratach. Msza św. roratnia wieczorem o godz. 18:00. Dla dzieci zostały przygotowane pomoce w przeżywaniu tegorocznego adwentu. Są to kartonowe plansze do uzupełniania na wzór puzzli.  Poświęcone tematowi budowania żywego Kościoła z pomocą świętych.
  2. Do spowiedzi zapraszamy codziennie przed Mszami św. zarówno poranną jak i wieczorną. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17:00.
  3. We wtorek 30 listopada:
    • święto św. Andrzeja apostoła.
  4. W środę 1 grudnia:
    • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w poszczególne dni.
  6. W czwartek 2 grudnia:
    • na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na spotkanie, zapraszamy drugą grupę kandydatów do bierzmowania.
  7. W piątek 3 grudnia:
    • wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
    • adoracja Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie pierwszopiątkowym do godz. 20:00.
  8. W sobotę 4 grudnia:
    • wspomnienie św. Barbary.
  9. W niedzielę 5 grudnia:
    • po prymarii zmiana tajemnic różańcowych,
    • różaniec poprowadzi Róża św. Kingi,
    • o godz. 12:00 Msza św. z udziałem dzieci,
    • pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny i można je będzie zabrać sprzed ołtarza. Jeśli ktoś chciałby z tej okazji złożyć ofiarę składajmy w kopercie na tacę z dopiskiem – “opłatek”.
    • obchodzimy 22 Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek.
  10. Chorych z sakramentem spowiedzi i komunii odwiedzimy bliżej Świąt Bożego Narodzenia. Termin zostanie podany później.
  11. Caritas będzie kontynuowało akcję Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii można nabyć świecę dużą lub małą. Można również zabrać torbę miłosierdzia, przygotować paczkę – na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i dostarczyć do domu kogoś potrzebującego.
  12. Bardzo dziękujemy Wspólnocie Dorosłych za przygotowanie dekoracji adwentowej przed ołtarzem głównym naszej świątyni.

• Kandydaci do bierzmowania – poniedziałek, wtorek, czwartek po Mszy św.
  • Scholka dziecięca – poniedziałek 17:00
  • DA „Grota” – poniedziałek 19:00
  • Wspólnota Dorosłych – wtorek po Mszy św.
  • Kandydaci na ministrantów – czwartek 17:00