OGŁOSZENIA XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela upływa w duchu wdzięczności Bogu za dar nowych Błogosławionych dla Kościoła w Polsce – Błogosławionego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Błogosławioną Matkę Elżbietę, Różę Czacką. Nie traktujmy tego wydarzenia jako tylko „upamiętnienie” tych dwojga. Beatyfikacja jest wyzwaniem dla nas. Ich przesłanie pozostaje aktualne dla dzisiejszego człowieka. Wsłuchajmy się żeby usłyszeć to, co obydwoje mówili, jak na co dzień postępowali.
 2. W poniedziałek 13 września:
  • wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa, doktora Kościoła,
  • po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie w kościele, rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią w parafii do I Komunii Świętej. Prosimy, by od każdego dziecka obecny był przynajmniej jeden rodzic,
  • o godz. 19:00 nabożeństwo fatimskie w katedrze.
 3. We wtorek 14 września:
  • święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. W środę 15 września:
  • wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • na godzinę 17:00 zapraszamy do kościoła na spotkanie, wszystkich chłopców od klasy 3 szkoły podstawowej wzwyż, którzy pragną dołączyć do grona ministrantów posługujących w naszej parafii. Rodziców prosimy, by zachęcali synów do ministrantury,
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00,
  • po Mszy św. spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. W czwartek 16 września:
  • wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  • po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie w kościele, rodziców tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Prosimy by od każdego kandydata obecny był przynajmniej jeden rodzic.
 6. W piątek 17 września:
  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną,
  • na Mszę św. wieczorną a po niej na spotkanie zapraszamy Oazę.
 7. W sobotę 18 września:
  • święto św. Stanisława, zakonnika, patrona Polski.
 8. W niedzielę 19 września:
  • Różaniec poprowadzi Róża Pani Danuty Kubit.
 9. Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w kościele. W trzecią niedzielę sierpnia wpłynęło 7050 zł. Za ofiary złożone na tacę czy przelewem na konto parafialne, składamy Bóg zapłać.