OGŁOSZENIA XXIII Niedziela Zwykła 5.09.2021 r.

 1. Dziś po Mszy św. zbiórka na Afganistan.
 2. We wtorek 7 września:
  • po Mszy św. o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy:
   • na spotkanie Wspólnoty Dorosłych. Poprzez udział w spotkaniach możemy pogłębić swoją wiarę, rozwinąć wiedzę biblijną oraz świadomość liturgiczną. Celem Wspólnoty Dorosłych jest także budowanie mocnych więzi i relacji z innymi we wspólnocie Kościoła. Po przerwie wakacyjnej zapraszamy osoby już należące do Wspólnoty oraz wszystkie nowe osoby, które chcą podjąć tę drogę wzrostu duchowego,
   • na spotkanie formacyjne Akcję Katolicką.
 3. W środę 8 września:
  • Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
  • po wakacyjnej przerwie, zapraszamy na wieczorną Mszę św., a po niej na spotykanie Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z kandydatami. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chłopców, którzy chcieliby przyłączyć się do grona ministrantów i swoimi zdolnościami i sercem ochotnym służyć Jezusowi przy ołtarzu,
  • po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej,
  • po Nowennie zapraszamy do adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego do godz. 20:00.
 4. W piątek 10 września:
  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną,
  • po wakacyjnej przerwie zapraszamy na wieczorną Mszę św., a po niej na spotykanie Oazę. Zapraszamy również dzieci i młodzież do zainteresowania się czym jest Oaza, co Oaza daje młodemu człowiekowi. Zachęcamy do życia bliżej Pana Jezusa i wspólnoty młodych w Kościele Chrystusa.
 5. W niedzielę 12 września:
  • Różaniec poprowadzi Róża Pani Anny Kuczmendy,
  • w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego – ponad 30 lat był Prymasem Polski, świadek Chrystusa, nauczyciel i wychowawca, bronił nienaruszalnych praw człowieka. Prymas żywej miłości Ojczyzny. Jeden z największych mężów w dziejach Polski oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Była pionierką spraw niewidomych w ówczesnej Polsce. Dostosowała język polski do punktowego pisma brajla. Opracowała system edukacji osób niewidomych. Przygotowywała społeczeństwo do akceptacji niewidomych. Walczyła o prawa osób z dysfunkcją wzroku. Nie lubiła niedomówień i kłamstwa, była bezkompromisowa i potrafiła być twarda. Uroczysta Msza św. beatyfikacyjna zostanie odprawiona o godz. 12:00. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu przez mass media. Przypominamy, że wypełnienie przykazania kościelnego uczestnictwa w Niedzielnej Mszy św. wymaga od wiernych fizycznej obecności na Eucharystii w kościele.