Ogłoszenia Parafialne 18 Niedziela zwykła 01.08.2021 r.

  1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. Pomyślmy w jaki sposób ja przyczynię się do otrzeźwienia mojego Narodu, mojej Ojczyzny.
  2. W środę 4 sierpnia Mszą Św. o godz. 6.30 na placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Studio pielgrzymkowe na antenie Katolickiego Radia VIA od 4 do 13 sierpnia o godz. 7:35; 10:15; 12:10; 16:10 i 20:00.
  3. Już za dwa tygodnie będziemy przeżywać w naszej parafii doroczny odpust ku czci NMP Wniebowziętej. Msze Św. w niedzielę odpustową jak w każdą niedzielę. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. W związku z poświęceniem ziół, kwiatów, które w tym dniu przynosimy do świątyni, zespół Caritas zwraca się do parafian z uprzejmą prośbą, jak co roku, o przynoszenie do Domu Parafialnego ziela do sporządzenia wianków, bukietów, w sobotę 14 sierpnia od godz. 14.00. Pozyskane środki pieniężne przeznaczone będą na wsparcia potrzebujących w parafii.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi w związku z liturgicznymi wydarzeniami tych dni. Spowiadamy codziennie przed Mszą poranną i wieczorną, w pierwszy piątek od godz. 17.00. Zapraszamy na nabożeństwa pierwszego piątku i pierwszej soboty aby wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, którymi te Serca najczystsze obrażamy.
  5. Po Mszy wieczornej w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Zachęcamy do pisania podziękowań, próśb, które zostaną w czasie Nowenny przedstawione.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę po Nowennie, a w piątek po nabożeństwie pierwszopiątkowym.
  7. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Pana Andrzeja Czyrka.
  8. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie przyjęcia księdza w zakrystii lub telefonicznie.
  9. Tygodnik „Gość Niedzielny” wprowadza nas w lekturę życiorysu o Św. Stanisławie Kostce. Św. Stanisław jest dowodem na to, że święty to książę, który potrafi żyć jak żebrak, i żebrak, który nie traci manier księcia. Tygodnik Niedziela zamieszcza przegląd miejsc blisko nas, które warto zobaczyć w wakacyjnych wędrówkach.