Ogłoszenia Parafialne 14 Niedziela zwykła 04.07.2021 r.

 1. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w czwartek wsp. Św. Jana z Dukli, kapłana.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej w środę po Mszy św. wieczornej. Po Nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00. Prowadzi Grupa Intronizacyjna.
 5. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Pani Aliny Ślusarz.
 6. Od dzisiejszej niedzieli odwołana została Msza Św. o godz. 13.30, wprowadzona na czas pandemii.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pogorzelców w Nowej Białej koło Nowego Targu (spłonęło ponad 40 budynków). Przed rokiem inne diecezje pomagały poszkodowanym w powodzi z naszego terenu. Teraz my możemy okazać solidarność z ofiarami pożaru.
 8. Caritas naszej diecezji prosi o pomoc w sfinansowaniu turnusów wakacyjnych dla dzieci. W zakrystii do nabycia cegiełki, przeznaczone na wsparcie tego celu. Sugerowana cena cegiełki 5 zł. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
 9. Do końca lipca prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej uczniów klas ósmych, kandydatów do sakramentu bierzmowania. Kandydaci spoza parafii, przynoszą na piśmie zgodę księdza proboszcza na przygotowanie do sakramentu, z parafii do której należą.
 10. Nasz parafianin otwiera w budynku Domu Parafialnego przedszkole pod patronatem Św. Rodziny z Nazaretu. Oferuje wychowanie do wartości w duchu chrześcijańskim i rodzinnym. Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat do nowego przedszkola, które otwiera się już 2 sierpnia br. w miejscu obecnego przedszkola. Poza podstawą programową MEN, będzie realizowana nauka języków obcych, edukacja podróżniczo-przyrodnicza, prowadzone będą doświadczenia i eksperymenty dostosowane do wieku przedszkolnego oraz warsztaty rozwojowe. Równocześnie zapraszamy także do zapisów dzieci szkolnych na tzw. “półkolonie”. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu znajdującym się na banerze koło kościoła oraz na naszej stronie i parafialnym facebooku.
 11. Dla zainteresowanych Miejscem Piastowym, miejscem pielgrzymek do sanktuarium Św. Michała Archanioła, księdzem Markiewiczem i jego dziełem, proponujemy w Gościu Niedzielnym artykuł „Ręce pełne roboty”. Niedziela pisze o powodach, skali, zjawiskach apostazji. Zapraszamy do lektury.