ROZPOCZYNAJĄ SIĘ NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Zapraszamy na “MAJÓWKI”, które w naszym kościele w tygodniu odbywają się po Eucharystii o godz. 18.00, zaś w niedzielę po Eucharystii o godz. 17.
Maj w Kościele Katolickim jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Parafie i rodziny intensywniej modlą się w tych dniach za wstawiennictwem Maryi, w kościołach lub przed przydrożnymi kapliczkami, odmawiając Litanię Loretańską oraz śpiewając pieśni maryjne. Nabożeństwa majowe są najbardziej popularną formą czci Matki Bożej w tym czasie. Po raz pierwszy oficjalnie nabożeństwo majowe odprawiano w Polsce w kościele Świętego Krzyża w Warszawie w 1852 r. Po 30 latach trafiło ono już do wszystkich parafii i stało się bardzo popularne.
Konferencja Episkopatu Polski 28 sierpnia 2020 r. zatwierdziła polskie tłumaczenie trzech nowych wezwań Litanii loretańskiej. Są to wezwania: „Matko miłosierdzia”, „Matko nadziei”, „Pociecho migrantów”.