OGŁOSZENIA Niedziela Palmowa (Niedziela Męki Pańskiej) 28.03.2021 r.

 1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 13:30. Pozostawienie tej godziny Mszy św. uzależnione będzie od ilości wiernych uczestniczących w liturgii.
 2. Niedzielą Palmową czyli Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. W środę kończy się Wielki Post. Wchodzimy w obchód Triduum Paschalnego. Wielkanoc dla chrześcijanina zaczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wieczorem a kończy wieczorem w dniu Zmartwychwstania. Bądźmy blisko Chrystusa kiedy będzie nas zbawiał.
 3. Od poniedziałku do środy Wielkiego Tygodnia kontynuujemy spowiedź wielkanocną. Rano od godz. 6:30 do godz. 7:00. Po południu od godz. 17:30 do godz. 19:00. Dyżur w konfesjonałach pełnić będzie dwóch kapłanów.
 4. Dziś przed kościołem Panie z Caritasu rozprowadzają palmy. Uzyskane środki będą przeznaczone na pomoc potrzebującym w parafii.
 5. Przed świętami chorych odwiedzimy jutro od godz. 19:00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.
 6. Dziś – Niedziela Męki Pańskiej :
  • o godz. 16:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym,
  • o godz. 17:00 Msza św.
 7. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty będzie transmitowana na facebook-u.
 8. W czwartek 1 kwietnia – Wielki Czwartek:
  • wspomnienie ustanowienia sakramentu: Eucharystii i Kapłaństwa,
  • o godz. 18:00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy obchodzenie Wielkanocy,
  • po zakończeniu liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy,
  • do godz. 23:00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy.
 9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie, wszystkie bezmięsne. Wstrzymajmy się w całym Wielkim Tygodniu od spożywania alkoholu. Starajmy się też zachować post w Wielką Sobotę do Mszy św. wieczornej.
 10. W piątek 2 kwietnia – Wielki Piątek:
  • od godz. 8:00 przychodźmy adorować Pana Jezusa w ciemnicy,
  • o godz. 18:00 Droga Krzyżowa,
  • po Drodze Krzyżowej rozpoczynamy Liturgię Wielkiego Piątku w jej skład wchodzi: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Krzyż w czasie liturgii ucałuje tylko celebrans. Pozostali obecni na liturgii oddadzą cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie na oba kolana,
  • po zakończeniu liturgii Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego,
  • do godz. 23:00 adoracja Pana Jezusa w grobie.
 11. W sobotę 3 kwietnia – Wielka Sobota:
  • od godz. 8:00 adoracja Pana Jezusa w grobie,
  • od godz. 9.00 do godz. 13.00 poświęcenie pokarmów co pół godziny. Bardzo prosimy o ustawianie się do poświęcenia na zewnątrz, wokół kościoła, na drodze procesyjnej. Ksiądz odmowi modlitwę poświęcenia i dokona pokropienia. Pamiętajmy o zachowaniu odległości (1,5 m i o maskach). Zarówno przed jak i po poświęceniu nie robimy tłumu w kościele przy grobie Pana Jezusa. Pamiętamy o wytycznych dotyczących ilości osób mogących przebywać w pomieszczeniu zamkniętym.
  • o godz. 19:00 wewnątrz kościoła rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Nie będzie  poświęcenia ognia na zewnątrz.
 12. W niedzielę 4 kwietnia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
  • Msze św. o godz.: 6:00 (bez procesji rezurekcyjnej), 9:00; 10:30, 12:00 i 13:30. Mszy św. popołudniowej nie będzie,
  • transmisja na facebooku: godz. 6:00 i 10:30.
 13. Od Wielkiego Piątku kancelaria parafialna będzie nieczynna do wtorku wielkanocnego.