Informacje na temat Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii

W związku z telefonami od parafian w minionym tygodniu odnośnie terminu Pierwszej Komunii Św., informujemy, że zgodnie z wytycznymi Kurii Biskupiej w Rzeszowie pierwsze komunie święte winny się odbyć najpóźniej do ostatniego dnia sierpnia br. Mając na uwadze duchowe dobro dzieci, które nie powinny być pozbawione łaski komunii eucharystycznej, rekomenduje się, aby uroczystości pierwszokomunijne zorganizować w parafiach w czerwcu.  Prosi się  rodziców aby  nie uzależniali w żaden sposób zgody na przystąpienie dziecka do Komunii Świętej od tego co niepewne, czyli od terminu wznowienia działalności przez lokale gastronomiczne. Prosimy rodziców aby wzięli szczególnie pod uwagę to zalecenie ustalając termin komunii świętej swoich dzieci.