Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020 r.)

1. Dziś:
    • kończy się okres wielkanocny,
    • kończymy nabożeństwa majowe,
    • zniesiony zostaje limit uczestniczących w nabożeństwach w świątyni. Nadal obowiązują maski i odległość dwóch metrów.
  2. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Pielęgnujmy nabożeństwo ku czci Bożego Serca. Po Mszy św. wieczornej przez cały czerwiec, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, będziemy śpiewać litanię do Serca Jezusowego.
  3. W poniedziałek 1 czerwca:
    • Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,
    • Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00,
    • rozpoczyna się okres zwykły w Kościele.
  4. We wtorek 2 czerwca:
    • Święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego,
    • w Katedrze uroczystość i 29 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie.
  5. W środę 3 czerwca:
    • wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników,
    • po nabożeństwie do Serca Jezusowego, podziękowania, prośby za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony do godz. 20:00. Będziemy prosić o łaski dla rodzin i kapłanów. Jest to również nasza parafialna adoracja, w ramach nieustającej adoracji w parafiach naszej diecezji. Zapraszamy do licznego udziału.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o pięknej praktyce obchodzenia pierwszych piątków miesiąca i przyjmowaniu w tym dniu Komunii Świętej wynagradzającej. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszami św. porannymi i wieczornymi, a w pierwszy piątek od godz. 17:00.
  7. W czwartek 4 czerwca:
    • Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  8. W piątek 5 czerwca:
    • do godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
  9. W niedzielę 7 czerwca:
    • Uroczystość Trójcy Przenajświętszej,
    • po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Transmisja Mszy św. w niedzielę na facebooku o godz. 12:00, z myślą o tych, którzy ze względu na chorobę nie wychodzą z domu.