XXX Niedziela Zwykła (27.10.2019 r.)

1. Dziś po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na XIII Koncert Pieśni Maryjnej, w wykonaniu chórów. Gościnnie wystąpi także chór z Bratkowic.
  2. Po Mszy św., włącznie z czwartkiem, zapraszamy na ostatnie w październiku modlitwy różańcowe.
  3. W poniedziałek 28 października:
    • Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. W środę 30 października:
    • o godz. 18:00 Msza św., a po niej Nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej. Zachęcamy do składania podziękowań i próśb pisanych na kartkach.
  5. W czwartek 31 października:
    • spotkania formacyjne kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę ofiarujemy Bogu Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, którymi jest obrażana, wraz z rozważaniem i różańcem wynagradzającym.
    Z uwagi na to, że w pierwszy piątek miesiąca wypada Uroczystość, spowiedź przed pierwszym piątkiem i uroczystością Wszystkich Świętych będzie możliwa w czwartek od godz. 17:00 oraz codziennie pół godziny przed Mszami św.
  7. W każdy dzień listopada po Mszy św. modlimy się za zmarłych z wypominek. We wszystkie niedziele listopada o godz. 16:30 różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem. Wypełnione czytelnie składamy w kopertach na tacę lub w zakrystii.
  8. Od 1-go do 8-go listopada możemy uzyskać odpust zupełny, jeden raz dziennie, dla jednej z dusz cierpiących w czyśćcu, pod zwykłymi warunkami:
    • powinniśmy mieć przynajmniej ogólną intencję zyskania odpustu,
    • wzbudzić sobie wewnętrzną postawę całkowitego oderwania od każdego grzechu nawet lekkiego, również nałogu,
    • przystąpić do spowiedzi sakramentalnej (wystarczy jedna do zyskania odpustu w wielu dniach),
    • przyjąć sakramentalną Komunię Świętą,
    • pomodlić się w intencjach Ojca Świętego,
    • nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
      Od 9-go listopada możemy uzyskiwać odpusty cząstkowe.
  9. W piątek 1 listopada:
    • Uroczystość Wszystkich Świętych,
    • Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30 i 14:00,
    • po Mszy św, o godz. 14:00 udamy się z procesją na cmentarz, gdzie będziemy modlić się za zmarłych,
    • o godz. 14:00 Msze św. na wszystkich cmentarzach Rzeszowa,
    • jak co roku możemy wesprzeć kwestujących przy cmentarzu, na rzecz schroniska św. Brata Alberta w Rzeszowie.
  10. W sobotę 02 listopada:
    • wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny),
    • Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00.
  11. W niedzielę 3 listopada:
    • modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Marii Fedejko,
    • o godz. 17:00 na Mszę św. zapraszamy studentów.
  12. W kończącym się Tygodniu Misyjnym, dziękujemy za wkład w dzieło misyjne wszystkim naszym parafianom i sympatykom naszej parafii, za ufundowanie dwóch studni w Czadzie dla tamtejszej ludności. Niech dobry Bóg wynagrodzi.
  13. Ze smutkiem dla naszej wspólnoty parafialnej, podajemy informację, że tydzień temu w niedzielę, zmarła Pani Anna Depta. Pani, która ponad rok prowadziła dziecięcą scholę parafialną i spotykała się z dziećmi naszej parafii na Mszach św. o godz. 12:00. Dziękujemy Bogu za jej dobre serce, trud prowadzenia tego dzieła dla najmłodszych i nas starszych. Zapamiętamy ją, jej uśmiech i gorliwość apostolską, którą tak chętnie podejmowała z myślą o innych. Wieczne odpoczywanie…
    Modlimy się o kogoś, kto by ją w tym dziele dla naszych dzieci zastąpił i poprowadził taką grupę śpiewającą.
  14. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę 2 listopada od godz. 10.00