XX Niedziela zwykła (18.08.219 r.)

1. W najbliższy wtorek  –  wsp. Św. Bernarda, Opata, Doktora Kościoła, w środę  – wsp. Św. Piusa X, Papieża, czwartek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek –  wsp. Bł. Władysława Findysza, Kapłana, męczennika, a w sobotę – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
  2. Wspólnota Dorosłych zaprasza we wtorek po Mszy Św. wieczornej na wspólną modlitwę uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej zgromadzimy się we środę po Mszy Świętej.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z rozważaniami w piątek od godz. 17.00.
  5. Za tydzień modlitwę różańcową poprowadzi Róża Pani Ewy Grata.
  6. Parafialny Oddział „Caritas” dziękuje parafianom, za dostarczone ziele do sporządzenia bukietów na dzień Matki Bożej Wniebowziętej.
  7. Przyłączmy się do omadlania wydarzenia modlitewnego – „Polska pod  krzyżem”, mające pomóc Polakom postawić krzyż w centrum życia. Wydarzenie ma się odbyć w diecezji włocławskiej 14 września na lotnisku w Kruszynie, w bliskości miejsca, w którym został zamordowany Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. To kontynuacja modlitwy narodu Polskiego na wzór „Wielkiej Pokuty” czy „Różaniec do Granic”.
  8. W środę o godz. 13.30 Msza Św. pogrzebowa za ś.p. Bogdana Pacześniaka.
  9. Za ofiary dziś złożone na termomodernizację budynków parafialnych składamy serdeczne Bóg zapłać.