VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020 r.)

 1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do uczestnictwa.
 2. Transmisje Mszy św. w niedziele i święta nakazane na facebooku o godz. 9:00 i 12:00.
 3. Dziś:
  • zmiana ograniczenia – w naszym kościele może się gromadzić na nabożeństwach 70 osób z zachowaniem zasad sanitarnych.
  • o godz. 19.00, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego. Zachęcamy do oglądania.
 4. W tym tygodniu wypadają dni krzyżowe, podczas których według tradycji urządzano procesje błagalne ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.
 5. W poniedziałek 18 maja:
  • o godz. 18:00 Msza św., podczas której w sposób szczególny chcemy dziękować Bogu za Karola Wojtyłę – św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy,
  • o godz. 18:00, w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
 6. We wtorek 19 maja:
  • o godz.18:00 Msza św. o obfite plony ziemi i błogosławieństwo Boże w pracy, a po niej Wspólnota Dorosłych zaprasza do wspólnej modlitwy uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 7. W środę 20 maja:
  • o godz. 18:00 Msza św., a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pani Zaleskiej i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 z pamięcią szczególną o naszych rodzinach przeżywających trudności i za kapłanów odpowiedzialnych za powierzony im Kościół Chrystusowy.
 8. W piątek 22 maja:
  • od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną.
 9. W sobotę 23 maja:
  • o godz. 11:00, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do przyjęcia diakonatu.
 10. W niedzielę 24 maja:
  • Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 11. W sobotę 30 maja:
  • o godz. 10:00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. Każdy diakon może zaprosić 5 księży i 30 osób świeckich. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć i łączyć się duchowo za pośrednictwem transmisji internetowej oraz radiowej prowadzonej na falach Katolickiego Radia „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przyszłych neoprezbiterów.
 12. Za ofiary złożone dziś na termomodernizację Domu Parafialnego, składamy serdeczne Bóg zapłać.