V Niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020 r.)

 1. Wszyscy wierni naszej diecezji mogą skorzystać z dyspensy Biskupa Rzeszowskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Dyspensa jest ważna aż do odwołania. Skorzystanie z dyspensy łączy się z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. przez środki społecznego przekazu. Budźmy w sobie wewnętrzne pragnienie zjednoczenia się z Panem Jezusem przyjmując Komunię Świętą duchową.
 2. W niedzielę 29 marca:
  • Msze św. bez udziału wiernych,
  • na facebooku:
   • o godz. 10:30 transmisja Mszy św.,
   • o godz. 16:00 transmisja Nabożeństwa Gorzkich Żali.
 3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00 (5 osób w kościele, w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną).
 4. Przedsionek kościoła otwarty w ciągu dnia na indywidualną modlitwę z zachowaniem bezpieczeństwa.
 5. Spowiedź św. jedynie w formie indywidualnej – ze względów bezpieczeństwa. Można umawiać się z kapłanem telefonicznie. W pilnych przypadkach rano lub wieczorem przed Mszą św.
 6. Przypominamy, że spowiedź i komunię wielkanocną możemy przyjąć w czasie od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Po ustaniu epidemii zostanie zorganizowana spowiedź parafialna.
 7. Odwiedziny chorych w ich domach z racji pierwszej soboty miesiąca zostają odwołane. W sprawach pilnych udajemy się do chorych z posługą sakramentalną na wezwanie telefoniczne. Szafarze nadzwyczajni również nie mogą przynosić Komunii Świętej aż do odwołania.
 8. Kancelaria parafialna nieczynna. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się telefonicznie.

Łączymy się z Wami w tych trudnych dniach modląc się za całą parafię razem z naszą Matką, Panią z Zalesia.

Wasi Duszpasterze