PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ ŚLADAMI JEZUSA I MARYI

• przelot samolotem
  • ubezpieczenie KL i NNW + pakiet rozszerzony
    o choroby przewlekłe + OC
  • na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
  • opiekę przewodnika polskojęzycznego,
  • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (***) ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje 2-3 osobowe z łazienką,
  • wjazd taksówką na Górę Tabor,
  • rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim,
  • GWARANCJA CENY

NIE UJĘTE W CENIE:

• Dojazd i powrót z lotniska
  • dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 USD/os.
  • napoje do posiłków,
  • wycieczki fakultatywne opisane w programie m.in. „Jerozolima nocą”, „Góra Kuszenia”, taca pielgrzymów zbierana na Mszach św.,
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, ryba św. Piotra : 130 USD oddzielnie płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela – opłata obligatoryjna

Matteo Travel kontakt poniżej
Zaliczka po zapisaniu się na listę.
Paszport musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu
Wpłaty w PLN:  Bank PKO BP SA:  87 1020 4391 0000 6402 0108 7113
Wpłaty w USD: Bank PKO BP SA: 60 1020 4391 0000 6702 0112 7901,  SWIFT (BIC): BPKOPLPW

1. Dzień 1, sob.             POLSKA – TEL AVIV
    • Spotkanie na lotnisku. Wylot. Przylot do Tel Aviv, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  2. Dzień 2, niedz.          EIN KAREM – YAD VASHEM – G. SYJON
    • Śniadanie. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem.  Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Następnie Góra Syjon w Jerozolimie – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
  3. Dzień 3, pon.             G. OLIWNA – BETLEJEM
    • Śniadanie. Następnie wjazd na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Kościół In Galicantu Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).
  4. Dzień 4, wt.                WADI QELT – JERYCHO KACAR EL JAHUD – MORZE MARTWE – QUMRAN – BETANIA
    • Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Przejazd do Kacar El Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
  5. Dzień 5, śr.                 JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
    • Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
  6. Dzień 6, czw.             CEZAREA – HAJFA – G. TABOR – KANA
    • Śniadanie. Przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Po drodze Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.
  7. Dzień 7, pt.                TABHA – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM  – NAZARET
    • Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacji ryby św. Piotra. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.
  8. Dzień 8, sb.                TLV – ODLOT
    • Śniadanie lub wczesne śniadanie w postaci ciastek, kawy i herbaty. Przejazd na lotnisko i odlot do kraju. Przylot do Polski i zakończenie pielgrzymki